The Bluebonnet Bowl Tennis Championships
   Schedule of Play   


  Super Champs B14S Redback to top   
   Sat.   3:30pm    Spencer Kendrick vs. Scott Motl
Daniel Olivares vs. (8) Ryan Crews
   Sun.   12:00pm    Stefan Hernandez vs. T.B.D.
(5) Taylor Allen vs. Austin Gonzales
Andrew Botsch vs. Rommel Verano
1:30pm    Joshua Jasso vs. Joshua Korinek
Neil Moyes vs. (4) Nicholas Caledonia
(9) Alex Nisman vs. (6) Gino Villanueva
Gavin Calaway vs. T.B.D.
 
  Super Champs B16S Blueback to top   
   Sun.   11:00am    Mario Hernandez vs. Patrick Dean
Wright Wommack vs. (14) Erhart Asaad
Sam Guthrie vs. Geoffrey Hernandez
Brett Powers vs. Akharis Sa-Ardphanchai
(16) Eric Olson vs. Greg Van Winkle
Robert Bruner vs. John Arvesen
Jason Campos vs. Dustin Phillips
Colin Russell vs. Christopher Ritchie
 
  Super Champs B18S Redback to top   
   Sun.   11:45am    Atma Kabad vs. Hermann Moran
(6) Andy Helppie-Schmieder vs. Will Davis
Daniel Greenwood vs. Brian Studey
(7) Kirthi Narasimhan vs. Jeff West
Ben Kearney vs. Daniel Bello
Patrick Fogiel vs. Joe Beck
Benjamin Gault vs. (5) Rudy Garza
Christian Sasam vs. Charles Nguyen
 
  Super Champs G16S Blueback to top   
   Sat.   5:00pm    Idayasree Kuruvilla vs. T.B.D.
   Sun.   12:30pm    Kate Robinson vs. Regina Del Bosque
Eva Silvester vs. Andrea Leung
Sarah Acosta vs. Emily Glynn
Samantha Cantu vs. T.B.D.
Emily Cippele vs. Lauren Pietruszynski
(11) Rachel Knight vs. Stephanie Davidson
Jennifer Brown vs. Vivian King
Lainy Chafitz vs. T.B.D.
 
  Super Champs Boys' 12 Singlesback to top   
   Sun.   12:00pm    Brandon Farine vs. Gus Underwood
Chris Camillone vs. Carlos Florez
Kenneth Yeung vs. Matthew Dooley
Aaron Poliak vs. Zachary Martinez
1:30pm    Ben Pinkston vs. Pradeep Attaluri
Sean Sowell vs. Nicholas McCollin
Harrison Pask vs. Carlos Cantu
4:30pm    Billy Pecor vs. T.B.D.
 
  Super Champs Boys' 12 Doublesback to top   
   Sat.   7:30pm    Pask/Yeung vs. (2) Pinkston/Vinsant
   Sun.   6:00pm    Dooley/Pecor vs. T.B.D.
7:00pm    Camillone/Trautmann vs. Allinson/Wayman
 
  Super Champs B14S Blueback to top   
   Sun.   10:30am    Brandon Underwood vs. Alex Paez
Don Murray vs. Sergio Antognelli
Sergio Aspillaga vs. Alberto Bautista
Daniel Whitehead vs. Thomas Wilson
11:45am    Neil Schneider vs. Alex Hilliard
1:00pm    Jeffrey Bryan vs. Nathan Robinson
1:45pm    Mike Hayes vs. T.B.D.
 
  Super Champs Boys' 14 Doublesback to top   
   Sun.   7:00pm    (1) Fowler/Tamirisa vs. (3) Axelsen/Klores
 
  Super Champs B16S Redback to top   
   Sun.   12:30pm    Omid Loloi vs. Brian Mandell
Jeff Stine vs. (11) Joe Hattrup
Alejandro Espinosa vs. Ben McGovern
Matthew Barto vs. Mark Vennerholm
Jonathan Fox vs. Justin Olson
Chase Stiles vs. Kyle Koehler
Soong-Hay Tam vs. John Greenwood
3:00pm    Joe Armstrong vs. T.B.D.
 
  Super Champs Boys' 16 Doublesback to top   
   Sun.   7:15pm    (5) Hernandez/Hernandez vs. Akharis Sa-Ardphanchai
8:00pm    (1) Bernstein/Glasgow vs. Ritchie/Zavala
8:30pm    (6) Acosta/Ward vs. T.B.D.
 
  Super Champs B18S Blueback to top   
   Sun.   10:30am    Caleb Bachelor vs. Nicholas Paganetti
Aaron McDougall vs. Tommy Collins
Troy Neighbors vs. Zachary Glankler
Rhett Heartsill vs. Trevis Bowman
Carl Guice vs. Nicolas Arnold
James Wilson vs. Kareem Mansur
Richard Vo vs. Andrew Plum
2:15pm    Kurt Pessa vs. T.B.D.
 
  Super Champs Boys' 18 Doublesback to top   
   Sun.   5:00pm    (3) Bachelor/Bowman vs. (4) Lunt/Obregon
 
  Super Champs Girls' 12 Singlesback to top   
   Sun.   11:00am    Haley Holt vs. Christina Davis
12:30pm    Shelci Bowman vs. Charlotte Calhoun
(7) Lucy Wu vs. Kavya Menon
2:00pm    Ryann Warner vs. Christine Kharkevitch
Brittni Fausett vs. Tori Cohen
Abby Stainback vs. Amber Abercrombie
Shanti Siewrattan vs. Mariam Zein
3:30pm    Sasha Pokudina vs. T.B.D.
 
  Super Champs Girls' 14 Singlesback to top   
   Sun.   11:30am    Lauren Santacroce vs. Meredith Matthews
Audrey Wang vs. Iris Wu
Alysha Kishan vs. Jamie O'Leary
Alexandra Aelvoet vs. Christiana Renfro
1:00pm    Katherine Kelly vs. Allison Christie
Lauren Nielsen vs. Michelle Hagler
Angela Rachel vs. Audrey Weygandt
Meredith Hightower vs. Whitney Pence
 
  Super Champs Girls' 14 Doublesback to top   
   Sat.   8:00pm    (1) Lancaster/Zavgorodni vs. (2) Toole/Toole
Byrd/Workman vs. Kishan/Slatnick
 
  Super Champs G16S Redback to top   
   Sun.   2:00pm    Hannah Culver vs. (11) Jenna Buckman
(7) Kristie Reid vs. Ashley Lindsey
Jennifer Sparks vs. Marissa Briggs
Melissa Weinnig vs. (9) Amanda Rosinski
Peta Lancaster vs. Sally Schonefeld
Geresa Gonsalves vs. Sarah Carswell
Angela Hsiao vs. Samantha Shults
5:00pm    Prathyusha Vangala vs. T.B.D.
 
  Super Champs Girls' 16 Doublesback to top   
   Sun.   7:30pm    Fowler/Henry vs. Akina/Pietruszynski
 
  Super Champs Girls' 18 Singlesback to top   
   Sun.   12:30pm    Natalie Anaya vs. Alex Allin
(3) Marisa Druss vs. Allison Ramos
Lauren Ovelgonne vs. (11) Ellyn Caprara
12:30pm    Jenny Rowen vs. Laura Pfaff
2:00pm    Lauren Janak vs. Hayden Rush
Ashley Wedderburn vs. (8) Jessica Wente
(10) Diana Alquero vs. Amy Walsh
 


Information last updated on January 10, 2004 at 3:33 PM
Contact Craig Bobo with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative