Fall Boys Sweet Sixteen
This Report:

    Tournament Entrants - posted 11:29 AM on Nov, 4 2003



   Fall Boys Sweet 16 (by selection only) ( Entrants   

Date: Tuesday, November 4, 2003
Time: 11:29:47 AM
------------------------------------------------------

Event : Boys' 12 Singles                              

Seed        Player Name              City        State
----  ------------------------  ---------------  -----
   1  McCoy, Wyatt              Shoreview        MN   
   2  Weerasinghe, Hamish       Edina            MN   
   3  Frueh, Eric               Rochester        MN   
   4  Bakke, Grant T.           Bismarck         ND   
      Chien, Eric               Golden Valley    MN   
      Edwards, Max L.           Rochester        MN   
      Gyswyt, Marcel M.         Golden Valley    MN   
      Hamburg, Jack             Rapid City       SD   
      Kopecky, Benjamin F.      Rochester        MN   
      MacGibbon, Joey           Apple Valley     MN   
      Smith-Dennis, Mya         Savage           MN   
      Stingley, David           Saint Paul       MN   
      Swiler, Noah A.           Edina            MN   
      Tebon, Michael            Excelsior        MN   
      WOHLERS, JAMES S.         St Louis Park    MN   
      Zishka, Eric              Owatonna         MN   
----  ------------------------  ---------------  -----
Total: 16 records                                     


Event : Boys' 14 Singles                              

Seed        Player Name              City        State
----  ------------------------  ---------------  -----
   1  Sicora, Michael           Buffalo          MN   
   2  Vayghan, Arya             North Oaks       MN   
   3  Donkena, Amrik            Rochester        MN   
   4  Becker, Robert            Minnetonka       MN   
      Eastman, Mike             Edina            MN   
      Eden, Doug N.             Edina            MN   
      Edwards, Jeremy           Rochester        MN   
      Enquist, Evan             Rochester        MN   
      Haag, Justin              Eden Prairie     MN   
      Hoversten, Patrick S.     Woodbury         MN   
      Pease, Jordan             Bloomington      MN   
      Simonson, Noah            Rapid City       SD   
      Swanson, Paul             Coon Rapids      MN   
      Thomas, Scott             Rochester        MN   
      Tremaine, William         Rochester        MN   
      Wilcox, Lewis             Minneapolis      MN   
----  ------------------------  ---------------  -----
Total: 16 records                                     


Event : Boys' 16 Singles                              

Seed        Player Name              City        State
----  ------------------------  ---------------  -----
   1  Lebedoff, Nick            Minneapolis      MN   
   2  Peterson, Derek J.        Apple Valley     MN   
   3  Lee, Andrew               Eden Prairie     MN   
   4  Litscher, Thomas          Eau Claire       WI   
      Hu, Kevin                 Eagan            MN   
      Kim, Daniel C.            Mendota Heights  MN   
      Lantz, Stephen            Rochester        MN   
      Nelson, Matt              Maple Grove      MN   
      Paluch, Corey             Rapid City       SD   
      Rothman, Paul C.          Saint Paul       MN   
      Smith, Chad B.            Grand Forks      ND   
      Tomashek, Drew            Rochester        MN   
      Voigt, Stefan L.          Red Wing         MN   
      Whiteley, Harrison D.     Wayzata          MN   
      Wilson, Christopher       Minneapolis      MN   
      Wilson, Danny             Minneapolis      MN   
----  ------------------------  ---------------  -----
Total: 16 records                                     


Event : Boys' 18 Singles                              

Seed        Player Name              City        State
----  ------------------------  ---------------  -----
   1  Sherman, Christopher      Edina            MN   
   2  Hubscher, Albin           Minneapolis      MN   
   3  Pham, Chi C.              Minneapolis      MN   
   4  Salyer, Sam W.            Minneapolis      MN   
      Baill, Andrew             Minneapolis      MN   
      Bittner, Matt             Sioux Falls      SD   
      Cater, Dylan              Edina            MN   
      Engdahl, Michael C.       Saint Cloud      MN   
      Foley, Griffin            Dellwood         MN   
      Jachymowski, Joey J.      Circle Pines     MN   
      Johnson, Matthew N.       Zimmerman        MN   
      Keesey, Matt              Northfield       MN   
      McCormick, Matthew J.     Saint Paul       MN   
      Olson, Chad T.            Arden Hills      MN   
      Schwartz, Andrew G.       Rochester        MN   
      Williams, Christopher J.  Pierre           SD   
----  ------------------------  ---------------  -----
Total: 16 records                                     

                    Total Records                     
                    -------------                     
                         64                           

End of Fall Boys Sweet 16 (by selection only) ( Entrants.


Information last updated on November 19, 2003 at 3:55 PM
Contact Randy Chamberlain with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative