+L1 Eastern Sectional Closed Chmps. - We
   Latest Results   


  Boys' 18 5th/6th Playoffback to top   
  F    Justin Fox d. Basudev Ratnam   6-4; 3-6; 6-4
  SF    Basudev Ratnam d. Vivekanand Subramanian   1-0 RI
  SF    Justin Fox d. Andy Magnes   6-2; 6-4

All Boys' 18 5th/6th Playoff Matches
 
  Boys' 18 Qualifier Drawback to top   
  32    (2) Ari Gayer d. Aaron Gettinger   6-0; 6-0
  32    Taylor Dupre d. Matt Milman   6-2; 6-4
  32    Zachary Lerner d. Nicholas Stroynick   6-06-1
  32    Kevin Walsh d. Shuichiro Fujita   6-1; 6-0
  32    Dennis Lee d. Benjamin Rosenstock   6-3; 6-4
  32    Zachary Schuman d. Sidharth Makkar   6-3; 6-0
  32    William Fleder d. Justin Becker   6-1; 6-0
  32    Zachary Croitoroo d. Corey Casbarro   DPE
  32    Andrew Sutton d. Justin Barell   2-6; 7-6(7); 1-0(3)
  32    Michael Mintz d. Peter Vandeventer   6-3; 6-4
  32    (3) Joshua Levine d. Joseph Passarella   6-1; 6-2
  32    Zachary Wallen d. John Bolcar   6-0; 6-1
  32    Ruslan Hamid Chowdhury d. Jonathan Pearlman   6-3; 6-4
  32    Hiroaki Kumamoto d. Robert Bolcar   6-4; 7-6(5)
  32    (1) Andy Magnes d. Rafael Roberti   6-4; 6-1
  64    Daniel Bleicher d. Calvin Chou   6-2; 6-0

All Boys' 18 Qualifier Draw Matches
 
  Boys' 18 Singles Main Drawback to top   
  F    (2) Bryan Koniecko d. (3) Michael Gee   6-3; 6-4
  PL    (6) Michael Sroczynski d. (1) Matthew Rubenstein   6-2; 6-3
  SF    (2) Bryan Koniecko d. (6) Michael Sroczynski   6-2; 6-3
  SF    (3) Michael Gee d. (1) Matthew Rubenstein   6-2; 7-6(7)

Consolation:
  QF    (8) Andrew Husby d. Derek Danziger   5-7; 7-6(7); 6-2
  QF    (5) Yevgeny Perepelov d. Jonathan Chan   7-5; 6-0
  QF    Christian Husby d. (4) Mark Clemente   6-1; 3-0 RI
  QF    Daniel Urban d. Peter Luck   6-0; 1-0 RJ

All Boys' 18 Singles Main Draw Matches
 
  Girls' 18 5th/6th Playoffback to top   
  F    Noelle Hickey d. Ana Mungo   4-1 RJ
  SF    Ana Mungo d. Katie Rybakova   6-4; 4-6; 6-1
  SF    Noelle Hickey d. Lena Litvak   6-2; 6-4

All Girls' 18 5th/6th Playoff Matches
 
  Girls' 18 Qualifier Drawback to top   
  16    Jessica Kissen d. Carly Ludmer   3-6; 6-3; 1-0(7)
  16    (6) Ashley Globerman d. Hisa Ide   6-1; 6-1
  16    (4) Andrea Himmel d. Julie Yap   6-2; 6-0
  16    (8) Mari Homma d. Lydia Bull   6-1; 6-4
  16    (5) Stephanie Cohen d. Irina Kofman   6-1; 6-1
  16    (3) Anuja Ankola d. Jill Kandora   6-0; 6-0
  16    (7) Alicia Menezes d. Anna Bondarev   6-0; 6-0
  16    Clare Burke d. Jessica Raber   6-2; 6-0

All Girls' 18 Qualifier Draw Matches
 
  Girls' 18 Singles Main Drawback to top   
  F    (3) Lauren Cash d. (4) Chisako Sugiyama   6-4; 6-2
  PL    (2) Dasha Cherkasov d. (7) Janet Kim   6-3; 6-4
  SF    (4) Chisako Sugiyama d. (2) Dasha Cherkasov   6-1; 6-4
  SF    (3) Lauren Cash d. (7) Janet Kim   6-0; 7-6(6)

Consolation:
  QF    Alicia Menezes d. Sarah Mayer   6-1; 2-6; 6-4
  QF    Nina Suda d. Brett Finkelstein   3-6; 6-4; 6-4
  QF    Tamara John d. Nicole Scarangella   6-2; 4-6; 6-2
  QF    Danielle Viola d. Sarah Coleman   6-1; 6-0

All Girls' 18 Singles Main Draw Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on June 23, 2004 at 8:25 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative