+L1 Eastern Sectional Closed Chmps. - Br
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boy's 18 Singles Main Draw   
  F    (1) Alex Stone d. Peter Luck   6-2; 4-6; 6-2
  PL    Denis Timoshenko d. (4) Basudev Ratnam   6-7(5); 6-3; 6-1
  SF    Peter Luck d. (4) Basudev Ratnam   1-6; 7-6(5); 6-4
  SF    (1) Alex Stone d. Denis Timoshenko   6-4; 6-4
  QF    Peter Luck d. (2) Matthew Rubenstein   6-3; 6-2
  QF    (4) Basudev Ratnam d. (5) Christian Husby   6-0; 6-2
  QF    Denis Timoshenko d. (3) Brandon O'gara   6-2; 6-3
  QF    (1) Alex Stone d. (6) Andrew Husby   6-1; 6-1
  16    (2) Matthew Rubenstein d. Jonathan Schwartz   3-6; 6-4; 6-3
  16    Peter Luck d. William Fleder   6-1; 6-1
  16    (4) Basudev Ratnam d. Jonathan Bonnet   6-0; 6-1
  16    (5) Christian Husby d. Kevin Walsh   7-6(4); 6-4
  16    Denis Timoshenko d. Ruslan Hamid Chowdhury   7-6(3); 6-1
  16    (3) Brandon O'gara d. Ari Gayer   6-2; 6-2
  16    (6) Andrew Husby d. Andrew Sharnov   2-6; 6-0; 6-3
  16    (1) Alex Stone d. Marcel Goodman   6-1; 6-1
  32    (2) Matthew Rubenstein d. Jed Wilder   4-6; 7-6(4); 6-4
  32    Jonathan Schwartz d. John James   6-3; 6-2
  32    Peter Luck d. (8) Derek Danziger   7-5; 7-6(4)
  32    William Fleder d. Daniel Bednarek   7-6(3); 6-2
  32    (4) Basudev Ratnam d. Michael Sherman   6-0; 6-2
  32    Jonathan Bonnet d. Zachary Croitoroo   6-4; 6-2
  32    (5) Christian Husby d. Zachary Wallen   7-6(4); 6-4
  32    Kevin Walsh d. Joshua Pagan   6-2; 6-3
  32    Denis Timoshenko d. Dennis Lee   6-0; 6-1
  32    Ruslan Hamid Chowdhury d. (7) Alex Dobrin   7-6(5); 6-1
  32    Ari Gayer d. Kyle Doppelt   6-1; 6-2
  32    (3) Brandon O'gara d. Justin Barell   6-1; 6-1
  32    Andrew Sharnov d. Jonathan Chan   6-2; 6-3
  32    (6) Andrew Husby d. Brian Ko   WJ
  32    Marcel Goodman d. Zachary Lerner   6-3; 3-6; 6-3
  32    (1) Alex Stone d. Ken Matsumoto   6-1; 6-2

Consolation:
  QQ    (8) Derek Danziger d. John James   6-1; 6-1
  QQ    Ari Gayer d. Zachary Wallen   6-4; 7-5
  QQ    Jonathan Bonnet d. (7) Alex Dobrin   7-6(7); 7-6(7)
  QQ    William Fleder d. Zachary Lerner   6-3; 6-2
  R2    John James d. Marcel Goodman   6-4; 6-3
  R2    (8) Derek Danziger d. Andrew Sharnov   3-6; 7-5; 6-0
  R2    Ari Gayer d. Zachary Croitoroo   6-0; 6-2
  R2    Zachary Wallen d. Ruslan Hamid Chowdhury   WoJ
  R2    (7) Alex Dobrin d. Kevin Walsh   6-3; 2-6; 7-6(9)
  R2    Jonathan Bonnet d. Justin Barell   3-6; 6-1; 6-4
  R2    William Fleder d. Jonathan Chan   WoJ
  R2    Zachary Lerner d. Jonathan Schwartz   6-1 RJ
  R1    John James d. Jed Wilder   WoJ
  R1    (8) Derek Danziger d. Daniel Bednarek   6-3; 6-2
  R1    Zachary Croitoroo d. Michael Sherman   6-2; 6-4
  R1    Zachary Wallen d. Joshua Pagan   6-4; 6-4
  R1    (7) Alex Dobrin d. Dennis Lee   6-2; 4-6; 6-2
  R1    Justin Barell d. Kyle Doppelt   6-1; 6-4
  R1    Jonathan Chan d. Brian Ko   WJ
  R1    Zachary Lerner d. Ken Matsumoto   6-2; 6-1


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on April 5, 2004 at 2:54 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative