USTA Boys' 18 & 16 National Clay Courts
   Boys' 16 Doubles - 1st Quarter   

Winners: S. Querrey & S. Vegosen
Round of 128
 Sam A Querrey (1)  
 Spencer Vegosen  
Thousand Oaks, CA 
Chicago, IL 
 Bye   
 Nicholas D Berning  
 Matthew Broom  
Seminole, FL 
Tampa, FL 
 Justen H Roth  
 Jonathan Wong  
Short Hills, NJ 
Melville, NY 
 Bijan A Hejazi  
 Ilya Trubov  
Santa Clara, CA 
Walnut Creek, CA 
 Bye   
 Matthew R Parks  
 Andrew Thomson  
Troy, MI 
W Bloomfield, MI 
 Milo P Johnson  
 Jack Levis  
Tulsa, OK 
Saint Louis, MO 
 Christopher F Motes (9)  
 Ryan Smith  
Augusta, GA 
Marietta, GA 
10  Bye   
11  Luke Rassow-Kantor  
 Allen Tsang  
Westport, CT 
Delray Beach, FL 
12  Bye   
13  Alexander C Grothman  
 Ted J Kelly  
Wheaton, IL 
Owings Mills, MD 
14  Bye   
15  Richard T Bonfiglio  
 Jonathan Fife  
Bronxville, NY 
Scarsdale, NY 
16  Bye   
17  Jeff W Dadamo (5)  
 Bradley Mixson  
Tampa, FL 
Miami, FL 
18  Bye   
19  Rishi Daulat  
 Jonathan E Ribaste  
Las Vegas, NV 
Las Vegas, NV 
20  Waylon Chin  
 Andy G Magee  
Delray Beach, FL 
Rllng Hls Est, CA 
21  Javier Baerga  
 Gabriel J Lopez  
Gurabo, PR 
Bayamon, PR 
22  Bye   
23  Eric Olson  
 Casey Powers  
Dallas, TX 
Dallas, TX 
24  Donald E Johnson  
 Nicolas Meister  
Rcho Santa Fe, CA 
Trabuco Cyn, CA 
25  Andrew T Mateljan (9)  
 Jason N McNaughton  
Redlands, CA 
San Diego, CA 
26  Bye   
27  Matt L Glasgow  
 Bernard Lancaster  
Sugar Land, TX 
Richardson, TX 
28  Riley S Saito  
 Leon Vessels-Grigsby  
Kailua Kona, HI 
Hyattsville, MD 
29  Andrew P Crone  
 Tripp Johnson  
Hickory, NC 
Hickory, NC 
30  Bye   
31  Jordan B Abergel  
 Derek J Peterson  
Pacific Palisades, CA 
Apple Valley, MN 
32  Bye   
Round of 64
 Querrey - Vegosen (1)  
  
 Berning - Broom  
 6-0;6-2 
 Hejazi - Trubov  
  
 Johnson - Levis  
 7-5;1-6;6-4 
 Motes - Smith (9)  
  
 Rassow-Kantor - Tsang  
  
 Grothman - Kelly  
  
 Bonfiglio - Fife  
  
 Dadamo - Mixson (5)  
  
 Chin - Magee  
 6-1;3-6;6-2 
 Baerga - Lopez  
  
 Johnson - Meister  
 6-3;3-6;6-4 
 Mateljan - McNaughton (9)  
  
 Glasgow - Lancaster  
 6-0;6-4 
 Crone - Johnson  
  
 Abergel - Peterson  
  
Round of 32
 Querrey - Vegosen (1)  
 6-3;6-2 
 Johnson - Levis  
 6-2;6-1 
 Rassow-Kantor - Tsang  
 6-4;6-1 
 Grothman - Kelly  
 6-3;6-4 
 Dadamo - Mixson (5)  
 7-6(8);6-3 
 Johnson - Meister  
 6-4;6-4 
 Glasgow - Lancaster  
 6-2;6-2 
 Crone - Johnson  
 6-1;6-1 
Round of 16
 Querrey - Vegosen (1)  
 6-3;6-4 
 Rassow-Kantor - Tsang  
 2-6;6-1;6-3 
 Dadamo - Mixson (5)  
 6-2;6-2 
 Crone - Johnson  
 6-1;6-4 
Quarterfinals
 Querrey - Vegosen (1)  
 6-2;7-6 
 Querrey - Vegosen (1) 
 6-3;6-0 
 Dadamo - Mixson (5)  
 6-7(6);6-1;7-5 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative