Wilson ITA Southeast Regional Indoors
   Women's Open Doubles - Top Half   

Winners: S. Foster & A. Kalsarieva
Round of 64
 Sarah Foster (1)  
 Aibika Kalsarieva  
Kentucky 
Kentucky 
 Bye    
 Lisa Suggs  
 Zabkar  
UNC Greensboro 
UNC Greensboro 
 Deandria Bailey  
 Puffin  
North Carolina A&T 
North Carolina A&T 
 Caroline Bentley (10)  
 Mary N Hagood  
Furman 
Furman 
 Bye    
 Mears  
 Molly Molony  
UNC Wilmington 
UNC Wilmington 
 Blakely Griffith  
 Jones  
Tenn. Knoxville 
Tenn. Knoxville 
 Kristin L Cargill (7)  
 Jenny Zika  
Duke 
Duke 
10   Bye    
11   Caitlin Collins  
 Charlotte Tansill  
UNC Chapel Hill 
UNC Chapel Hill 
12   Melisa Cansado  
 Maja Russinova  
Tennessee Tech 
Tennessee Tech 
13   Larisa Bekmatova  
 Danelle Moita  
Winthrp 
Winthrop 
14   Alex Smith  
 G. Bailey  
East Carolina 
East Carolina 
15   Mariia Ilina  
 Sylwia Ziolkowska  
East Tennessee St. 
East Tennessee State 
16   Kelly Fillnow  
 Meghan Fillnow  
Davidson 
Davidson 
17   Daniela Alverez (3)  
 Maria Brito  
Clemson 
Clemson 
18   Bye    
19   Alet Boonzaaier  
 Marina Tasheva  
Tennessee Tech 
Tennessee Tech 
20   Renata Caceres  
 Paula Takahashi  
Winthrop 
Winthrop 
21   Ashleigh Murray  
 Laura Swain  
UNC Charlotte 
UNC Charlotte 
22   Lindsey Ballard  
 Bethany Everett  
Tenn. Chattanoga 
Tenn. Chattanoga 
23   Emily Foster  
 Lara Maurer  
Kentucky 
Kentucky 
24   Palmer  
 Rose  
North Carolina A&T 
North Carolina A&T 
25   Karin Coetzee (5)  
 Ashlee Davis  
Wake Forest 
Wake Forest 
26   Bye    
27   Tricia Hanson  
 Katherine Ptak  
Western Carolina 
Western Carolina 
28   A. Carere  
 I. Rzezniczek  
Austin Peay 
Austin Peay 
29   Sara Anundsen (9)  
 Jena Long  
UNC Chapel Hill 
UNC Chapel Hill 
30   Bye    
31   Hannah Bartsch  
 Lucia Vojtkova  
Eastern Kentucky 
Eastern Kentucky 
32   Saras Arasu  
 Tory Zawacki  
Duke 
Duke 
Round of 32
 Foster - Kalsarieva (1)  
  
 Suggs - Zabkar  
 8-1 
 Bentley - Hagood (10)  
  
 Griffith - Jones  
 8-4 
 Cargill - Zika (7)  
  
 Collins - Tansill  
 8-32 
 Bekmatova - Moita  
 8-2 
 Ilina - Ziolkowska  
 8;7-5 
 Alverez - Brito (3)  
  
 Boonzaaier - Tasheva  
 8-3 
 Murray - Swain  
 8-2 
 Foster - Maurer  
 Def (unex) 
 Coetzee - Davis (5)  
  
 Hanson - Ptak  
 8-6 
 Anundsen - Long (9)  
  
 Arasu - Zawacki  
 8-1 
Round of 16
 Foster - Kalsarieva (1)  
 8-1 
 Bentley - Hagood (10)  
 8-6 
 Cargill - Zika (7)  
 8-2 
 Ilina - Ziolkowska  
 8-2 
 Alverez - Brito (3)  
 8-0 
 Murray - Swain  
 8-0 
 Coetzee - Davis (5)  
 8-1 
 Anundsen - Long (9)  
 8-6 
Quarterfinals
 Foster - Kalsarieva (1)  
 8-5 
 Cargill - Zika (7)  
 8-4 
 Alverez - Brito (3)  
 8-2 
 Coetzee - Davis (5)  
 8-3 
Semifinals
 Foster - Kalsarieva (1)  
 9-7 
 Foster - Kalsarieva (1) 
 8-3 
 Alverez - Brito (3)  
 8-4 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative