ITA BG 12-18 Great Pumpkin Sectional - L
   Latest Results   


  3/4 Playoff Boys 12sback to top   
  F    Kelly Donaldson d. Jonathan Shpall   6-3; 6-1

All 3/4 Playoff Boys 12s Matches
 
  7/8 Playoffs Boys 12sback to top   
  F    Jeff Vongman d. Evan Song   6-2; 6-3

All 7/8 Playoffs Boys 12s Matches
 
  Boys' 12 Singlesback to top   
  F    (2) Kamran Linden d. (4) Landon Barlow   6-2; 6-1
  SF    (2) Kamran Linden d. (3) Jonathan Shpall   6-3; 6-2
  SF    (4) Landon Barlow d. (1) Kelly Donaldson   6-4; 3-6; 6-4

Consolation:
  F    (5) Kristofer Yee d. (6) Taras Motsny   2-6; 6-2; 6-2
  SF    (6) Taras Motsny d. Evan Song   2-6; 6-3; 6-0
  SF    (5) Kristofer Yee d. (7) Jeff Vongman   6-4; 6-0

All Boys' 12 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Boys 14sback to top   
  F    David Nichols d. Geoffrey Lewis   6-3; 6-2

All 3/4 Playoffs Boys 14s Matches
 
  7/8 Playoffs Boys 14sback to top   
  F    Brandon Parker d. Devin Lane   7-6; 6-4

All 7/8 Playoffs Boys 14s Matches
 
  Boys' 14 Singlesback to top   
  F    (1) Jordan Bridge d. (2) Spencer Smith   6-4; 3-6; 6-4
  SF    (2) Spencer Smith d. (4) David Nichols   6-1; 6-1
  SF    (1) Jordan Bridge d. (6) Geoffrey Lewis   6-4; 6-2

Consolation:
  F    (3) Stan Breland d. (7) Calix Van Lier   6-3; 6-1
  SF    (3) Stan Breland d. (8) Brandon Parker   6-2; 6-3
  SF    (7) Calix Van Lier d. (15) Devin Lane   6-2; 6-4

All Boys' 14 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Boys 16sback to top   
  F    Doug Mayeda d. Calvin Bennett   WoJ

All 3/4 Playoffs Boys 16s Matches
 
  7/8 Playoffs Boys 16sback to top   
  F    Ryan Campbell d. Slavi Fildish   6-4; 6-4

All 7/8 Playoffs Boys 16s Matches
 
  Boys' 16 Singlesback to top   
  F    (8) Brandon Lupo d. (2) Rishi Daulat   7-5; 6-3
  SF    (2) Rishi Daulat d. (3) Doug Mayeda   6-4; 6-3
  SF    (8) Brandon Lupo d. (1) Calvin Bennett   6-0; 1-0 RJ

Consolation:
  F    (7) Bryan Miller d. (11) Stephen Jacobs   6-2; 6-3
  SF    (7) Bryan Miller d. (5) Slavi Fildish   6-3; 6-4
  SF    (11) Stephen Jacobs d. Ryan Campbell   6-3; 6-4

All Boys' 16 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Boys 18sback to top   
  F    Ryan Gormley d. Andrew Craven   WoJ

All 3/4 Playoffs Boys 18s Matches
 
  7/8 Playoffs Boys 18sback to top   
  F    Frideric Prandecki d. Jordan Wasden   6-2; 6-2

All 7/8 Playoffs Boys 18s Matches
 
  Boys' 18 Singlesback to top   
  F    (1) Jeffrey Zeller d. (2) Wesley Hancock   6-1; 7-6
  SF    (2) Wesley Hancock d. (4) Ryan Gormley   4-6; 6-3; 6-2
  SF    (1) Jeffrey Zeller d. Andrew Craven   6-0; 6-1

Consolation:
  F    (3) Mark Boren d. (6) Christopher Arena   7-6; 4-6; 6-3
  SF    (6) Christopher Arena d. Jordan Wasden   6-1; 6-1
  SF    (3) Mark Boren d. (5) Frideric Prandecki   7-6; 6-2

All Boys' 18 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Girls 12sback to top   
  F    Natasha James d. Anita Lee   6-2; 2-6; 6-3

All 3/4 Playoffs Girls 12s Matches
 
  Girls' 12 Singlesback to top   
  F    (2) Caroline Schnell d. (1) Alexis Garrett   6-3; 6-0
  SF    (2) Caroline Schnell d. (3) Natasha James   3-6; 6-4; 6-3
  SF    (1) Alexis Garrett d. (8) Anita Lee   6-1; 6-1

Consolation:
  F    (4) Alexandra Leatu d. (7) Sarah Toti   6-2; 6-3
  SF    (4) Alexandra Leatu d. Adriana Wojakowska   6-1; 6-3
  SF    (7) Sarah Toti d. (5) Chrissy Uriarte   7-6; 6-0

All Girls' 12 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Girls 14sback to top   
  F    Katherine Bulling d. Iesha James   7-5; 6-2

All 3/4 Playoffs Girls 14s Matches
 
  7/8 Playoffs Girls 14sback to top   
  F    Kelsey Brading d. Melissa Cowles   6-4; 6-2

All 7/8 Playoffs Girls 14s Matches
 
  Girls' 14 Singlesback to top   
  F    (1) Julia Baltas d. (2) Elizabeth Marsico   6-3; 6-4
  SF    (2) Elizabeth Marsico d. (3) Katherine Bulling   6-1; 6-3
  SF    (1) Julia Baltas d. (7) Iesha James   7-6; 6-1

Consolation:
  F    (6) Tori Arneson d. (4) Mary Anne Macfarlane   6-4; 7-5
  SF    (6) Tori Arneson d. (10) Melissa Cowles   6-3; 6-0
  SF    (4) Mary Anne Macfarlane d. (8) Kelsey Brading   6-1; 6-0

All Girls' 14 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Girls 16sback to top   
  F    Erin Monson d. Lauren Megale   5-7; 6-2; 6-2

All 3/4 Playoffs Girls 16s Matches
 
  7/8 Playoffs Girls 16sback to top   
  F    Simone Kalhorn d. Casey Wetzig   WoJ

All 7/8 Playoffs Girls 16s Matches
 
  Girls' 16 Singlesback to top   
  F    (1) Asia Muhammad d. (2) Krista Damico   4-6; 7-6; 6-1
  SF    (2) Krista Damico d. (3) Erin Monson   6-1; 6-1
  SF    (1) Asia Muhammad d. (4) Lauren Megale   6-2; 4-6; 1-0

Consolation:
  F    (7) Shauna Morgan d. (8) Sheryl Bon   6-4; 6-1
  SF    (8) Sheryl Bon d. Casey Wetzig   4-2 RJ
  SF    (7) Shauna Morgan d. Simone Kalhorn   6-2; 6-2

All Girls' 16 Singles Matches
 
  3/4 Playoffs Girls 18sback to top   
  F    Kiara Powell d. Catherine Duboc   6-2; 6-3

All 3/4 Playoffs Girls 18s Matches
 
  7/8 Playoffs Girls 18sback to top   
  F    Tiffany Knop d. Carolyn Berry   6-2; 6-2

All 7/8 Playoffs Girls 18s Matches
 
  Girls' 18 Singlesback to top   
  F    (1) Cristala Andrews d. (2) Lauren Macfarlane   7-6; 6-4
  SF    (2) Lauren Macfarlane d. (4) Catherine Duboc   7-6; 6-2
  SF    (1) Cristala Andrews d. (3) Kiara Powell   6-0; 6-1

Consolation:
  F    (5) Tabatha Knop d. (7) Jessica Carter   6-2; 6-2
  SF    (7) Jessica Carter d. (6) Tiffany Knop   6-4; 6-2
  SF    (5) Tabatha Knop d. Carolyn Berry   6-1; 6-1

All Girls' 18 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on November 5, 2004 at 3:52 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative