ITA BG18 Sweetheart Circuit
   Latest Results   


  Boys East Playoffback to top   
  F    Richard Sabo d. Vinnie Fallico   6-2; 6-4

All Boys East Playoff Matches
 
  Boys South Playoffback to top   
  F    Eric Carlson d. R. J. Blanco   6-0; 6-0

All Boys South Playoff Matches
 
  Boys Southwest Playoffback to top   
  F    Matthew McCoy d. Ben Tengelsen   6-1; 6-4

All Boys Southwest Playoff Matches
 
  Boys' 18 Singlesback to top   
  F    (1) Jeffrey Zeller d. (2) Christopher Arena   2-6; 6-3; 6-0
  SF    (2) Christopher Arena d. (5) Richard Sabo   6-3; 6-1
  SF    (1) Jeffrey Zeller d. (4) Vinnie Fallico   6-2; 6-1

West Draw:
  F    Walker Loetscher d. Daniel Colten   6-1; 6-3
  SF    Daniel Colten d. Scott Fong   2-6; 6-3; 6-4
  SF    Walker Loetscher d. Peter Slucky   6-2; 6-4

North Draw:
  F    Nicholas Perez d. Aaron Brenner   7-6(2); 6-2
  SF    Aaron Brenner d. Sean Winbauer   7-5; 6-1
  SF    Nicholas Perez d. Nick Haynes   6-3; 6-4

South Draw:
  F    (7) Zachary Gottlieb d. William Chren   6-2; 6-3
  SF    William Chren d. Eric Carlson   3-6; 6-3; 6-2
  SF    (7) Zachary Gottlieb d. R. J. Blanco   6-2; 6-1

Northwest Draw:
  F    Mark Bell d. Jake Goldberg   6-3; 7-5
  SF    Mark Bell d. Taylor Brown   6-1; 6-1
  SF    Jake Goldberg d. Cole Paterson   6-3; 3-2Ret (ill) RI

Northeast Draw:
  F    (8) Ricky Stowell d. Matt Kranich   6-4; 1-0Ret (inj) RJ
  SF    (8) Ricky Stowell d. (3) Brandon Lupo   Wo (inj) WoJ
  SF    Matt Kranich d. Mark Witte   7-5; 6-4

Southwest Draw:
  F    Landon Hilker d. Jason Heinrichs   6-0; 6-3
  SF    Landon Hilker d. Matthew McCoy   6-3; 6-2
  SF    Jason Heinrichs d. Ben Tengelsen   Def (ad) DP

Southeast Draw:
  F    Dane Mackelprang d. John Adams   -3,2,1
  SF    Dane Mackelprang d. Andrew Buzako   6-1; 7-6(3)
  SF    John Adams d. (6) Cody Gordon  

All Boys' 18 Singles Matches
 
  Girls Southwest Playoffback to top   
  F    Katie Brown d. Samantha Hess   2-6; 6-1; 6-3

All Girls Southwest Playoff Matches
 
  Girls East Playoffback to top   
  F    Tabatha Knop d. Greer Satherlie   6-1; 6-4

All Girls East Playoff Matches
 
  Girls North Playoffback to top   
  F    Casey Wetzig d. Heather Bybee   6-3; 6-4

All Girls North Playoff Matches
 
  Girls Northeast Playoffback to top   
  F    Devin Peek d. Veronika Wojakowska   6-1; 6-4

All Girls Northeast Playoff Matches
 
  Girls Northwest Playoffback to top   
  F    Heather Sabatka d. Eve Xanthopoulos   6-1; 6-4

All Girls Northwest Playoff Matches
 
  Girls South Playoffback to top   
  F    Alana Humpal d. Julie Wainwright   6-0; 6-2

All Girls South Playoff Matches
 
  Girls' 18 Singlesback to top   
  F    (1) Christina Cutter d. (5) Tiffany Knop   2-6; 6-2; 6-1
  SF    (5) Tiffany Knop d. (3) Tabatha Knop   6-3; 5-7; 6-1
  SF    (1) Christina Cutter d. (4) Greer Satherlie   6-4; 6-4

West Draw:
  F    Tara Tuttle d. Britney Watts   6-3; 6-0
  SF    Britney Watts d. Katherine Ulrich   4-6; 6-0; 7-6(7)
  SF    Tara Tuttle d. Sarah Templeton   6-4; 6-4

North Draw:
  F    (7) Brittany Matava d. Brittany Hanna   6-3; 6-4
  SF    Brittany Hanna d. Heather Bybee   6-4; 6-3
  SF    (7) Brittany Matava d. Casey Wetzig   7-5; 6-2

South Draw:
  F    Stephanie Posada d. Sutton Anderson   6-4; 6-1
  SF    Sutton Anderson d. Julie Wainwright   6-4; 6-0
  SF    Stephanie Posada d. Alana Humpal   7-5; 6-0

Northwest Draw:
  F    Jodi Ciarvella d. Jessica Fox   6-0; 5-7; 7-5
  SF    Jodi Ciarvella d. (8) Eve Xanthopoulos   7-5; 7-6(3)
  SF    Jessica Fox d. Heather Sabatka   7-6(4); 6-4

Northeast Draw:
  F    (2) Catherine Duboc d. (6) Courtney Olsen   5-7; 7-5; 6-2
  SF    (2) Catherine Duboc d. Veronika Wojakowska   6-1; 6-4
  SF    (6) Courtney Olsen d. Devin Peek   6-4; 6-4

Southwest Draw:
  F    Hannah Laforest d. Amanda Aragon   6-1; 6-1
  SF    Hannah Laforest d. Samantha Hess   6-2; 6-0
  SF    Amanda Aragon d. Katie Brown   6-4; 6-3

Southeast Draw:
  F    Lindsey Kucera d. Kenzie Knop   6-3; 6-2
  SF    Lindsey Kucera d. Caitlin Duff   Wo (ill) WoI
  SF    Kenzie Knop d. Mia Gagner   6-1; 6-0

All Girls' 18 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on March 4, 2005 at 1:53 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 1997-2014 Sirius Software, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative