USTA FL BG18-14 Sectional
   Boys' 14 Singles - Top Half   

Round of 64
 Spencer Newman (1)   Miami, FL 
 Roberto Cid   Boca Raton, FL 
 Brian Kowalski   Tampa, FL 
 Sean Bacha   Port Orange, FL 
 Gordon Watson (10)   Naples, FL 
 Ben Hwang   Wesley Chapel, FL 
 Ryan Zanette   Naples, FL 
 Daniel Rush   Orange Park, FL 
 Boris Bogomolov (6)   Miami, FL 
10   Morgan Mays   Longboat Key, FL 
11   Brett Clark   Naples, FL 
12   Will Neuner   Pensacola, FL 
13   Trey Strobel (14)   Bradenton, FL 
14   Christopher Ngo   Merritt Island, FL 
15   Sebastian Acuna   Sunny Isles Beach, FL 
16   Gustavo Gonzalez   Weston, FL 
17   Kenneth Sabacinski (4)   Plantation, FL 
18   Osmin Delgado   Miami, FL 
19   Philip Gordon   Delray Beach, FL 
20   C. J. Torres   Orlando, FL 
21   Jon Robert Leonik (11)   Shalimar, FL 
22   Mario Becerra   Pembroke Pines, FL 
23   Alejandro Perez   Naples, FL 
24   Kyle Kelly   Jupiter, FL 
25   Zach McCourt (7)   Sunrise, FL 
26   Micah Bailey   Miami, FL 
27   Daneil Armellino   Royal Palm Beach, FL 
28   Jackson Murphy   Odessa, FL 
29   Roy Lederman (16)   Miami, FL 
30   Christian Rincon   Tampa, FL 
31   Kyle Hoffman   Sarasota, FL 
32   Jordan Borsanyi   Palm Beach Gardens, FL 
Round of 32
 S. Newman (1)  
 2-6; 6-3; 6-4 
 B. Kowalski  
 6-0; 6-4 
 G. Watson (10)  
 6-0; 2-1Ret (ill) 
 R. Zanette  
 6-1; 6-1 
 B. Bogomolov (6)  
 6-0; 6-0 
 B. Clark  
 6-3; 3-6; 6-2 
 T. Strobel (14)  
 6-0; 6-1 
 S. Acuna  
 6-2; 6-1 
 K. Sabacinski (4)  
 6-1; 6-2 
 P. Gordon  
 6-1; 6-2 
 M. Becerra  
 7-5; 6-0 
 A. Perez  
 6-2; 6-2 
 Z. McCourt (7)  
 6-3; 6-1 
 J. Murphy  
 7-6; 7-5 
 R. Lederman (16)  
 6-1; 6-3 
 J. Borsanyi  
 6-2; 6-2 
Round of 16
 S. Newman (1)  
 6-2; 6-0 
 G. Watson (10)  
 6-1; 6-0 
 B. Bogomolov (6)  
 Wo (ill) 
 T. Strobel (14)  
 6-3; 6-0 
 P. Gordon  
 7-5; 2-6; 7-5 
 M. Becerra  
 6-1; 6-4 
 Z. McCourt (7)  
 6-3; 6-2 
 R. Lederman (16)  
 6-3; 4-6; 6-3 
Quarterfinals
 S. Newman (1)  
 6-4; 6-2 
 B. Bogomolov (6)  
 6-4; 6-0 
 M. Becerra  
 6-2; 6-3 
 R. Lederman (16)  
 7-6; 7-5 
Semifinals
 B. Bogomolov (6)  
 6-4; 6-1 
 B. Bogomolov (6) 
 6-4; 6-4 
 R. Lederman (16)  
 6-2; 3-6; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative