USTA FL BG18-14 Sectional
   Girls' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Rachel Saiontz (1)   Miami, FL 
 Jacqueline Kasler   Gulf Breeze, FL 
 Carling Seguso (11)   Bradenton, FL 
 Mallory Willenborg   Miami Shores, FL 
 Alexandra Cercone (8)   Seminole, FL 
 Alessandra Dzuba   Ft Lauderdale, FL 
 Jordan Jenkins (15)   Sarasota, FL 
 Amelia Martinez   Weston, FL 
 Jamie Mera (4)   Tampa, FL 
 Ashley Moore   Miami, FL 
 Gabriela Mastromarino (16)   Jupiter, FL 
 Sarah Pham   Riverview, FL 
 Lindsay Dvorak (7)   St Petersburg, FL 
 Jill Wollesen   Boca Raton, FL 
 Kayla Rizzolo (12)   Wesley Chapel, FL 
 Kara Cecil   Lakeland, FL 
 Chelsea Motie   Melbourne, FL 
 Alexis Rodriguez (9)   Boca Raton, FL 
 Bradleigh Lore   Orlando, FL 
 Maria Belaya (5)   Melbourne, FL 
 Vivian Peng   Boca Raton, FL 
 Natalie Collins (13)   Vero Beach, FL 
 Erica Altman   Boca Raton, FL 
 Monica Chow (3)   Miami, FL 
 Amy Simidian   Naples, FL 
 Alina Jerjomina   Ft Lauderdale, FL 
 Alexis Carrillo   Tampa, FL 
 Cassandra Herzberg (6)   Miami Beach, FL 
 Kendra Higgins   Vero Beach, FL 
 Oksana Krutiyenko (10)   Miami, FL 
 Jana Motie   Melbourne, FL 
 Kelly Kambourelis (2)   Melbourne, FL 
Round of 16
 R. Saiontz (1)  
 7-6; 6-2 
 C. Seguso (11)  
 6-1; 6-0 
 A. Cercone (8)  
 6-0; 6-3 
 J. Jenkins (15)  
 4-6; 6-3; 6-1 
 A. Moore  
 6-2; 5-7; 6-3 
 G. Mastromarino (16)  
 6-2; 6-1 
 L. Dvorak (7)  
 6-1; 6-3 
 K. Rizzolo (12)  
 1-6; 6-4; 6-3 
 A. Rodriguez (9)  
 6-2; 6-3 
 M. Belaya (5)  
 6-1; 6-0 
 N. Collins (13)  
 6-3; 6-3 
 M. Chow (3)  
 6-1; 6-1 
 A. Jerjomina  
 7-6; 2-6; 6-2 
 C. Herzberg (6)  
 6-1; 6-1 
 O. Krutiyenko (10)  
 6-2; 3-6; 6-4 
 K. Kambourelis (2)  
 6-1; 6-0 
Quarterfinals
 C. Seguso (11)  
 6-1; 6-3 
 J. Jenkins (15)  
 7-6; 1-6; 6-1 
 G. Mastromarino (16)  
 6-3; 5-7; 6-4 
 L. Dvorak (7)  
 4-6; 6-4; 6-4 
 A. Rodriguez (9)  
 7-6; 6-4 
 M. Chow (3)  
 6-3; 6-4 
 A. Jerjomina  
 7-5; 6-1 
 K. Kambourelis (2)  
 3-6; 6-3; 6-2 
Semifinals
 C. Seguso (11)  
 7-5; 6-2 
 L. Dvorak (7)  
 6-7; 6-2; 6-1 
 M. Chow (3)  
 6-4; 6-1 
 A. Jerjomina  
 6-1; 6-1 
Finals
 C. Seguso (11)  
 6-2; 6-1 
 M. Chow (3) 
 6-3; 4-6; 6-4 
 M. Chow (3)  
 6-0; 5-7; 6-1 

 L. Dvorak (7)  
  
 A. Jerjomina  
  

 L. Dvorak (7) 
 Wo (inj) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative