Tennis Plaza Cup
   Boys' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Thai Kwiatkowski (1)   Charlotte, NC 
 Aaron Kupin   Boca Raton, FL 
 Matthew Cravinhos   Boca Raton, FL 
 William Chang   Miami, FL 
 Jeffrey MacKenzie (6)   Surfside, FL 
 Dylan Nunez   Boca Raton, FL 
 Brendan Henry   Massapequa, NY 
 Sebastian Gazzolo   Coral Gables, FL 
 Grayson Goldin (4)   Bradenton, FL 
10   Jimmy Bendeck   Coral Springs, FL 
11   Brice Arvon   Aventura, FL 
12   Leonardo Zingg   Fort Lauderdale, FL 
13   Strong Kirchheimer (7)   Cary, NC 
14   Sebastian Acuna   Sunny Isles Beach, FL 
15   Gianlucca Massa   Weston, FL 
16   Tim Corwin   Boca Raton, FL 
17   Juan Padilla   Key Biscayne, FL 
18   Michael Crampton   Hollywood, FL 
19   Victor Gurevich   North Miami Beach, FL 
20   Stefan Kozlov (8)   Pembroke Pines, FL 
21   Austin Spinazze   Shreveport, LA 
22   Javier Restrepo   Miami, FL 
23   Jared Woodson   Hilton Head Island, SC 
24   Baker Newman (3)   Miami, FL 
25   Harrison Vivas   Boulder, CO 
26   Juan Pablo Lorido   Coral Gables, FL 
27   Ramario Francis   Miami, FL 
28   Daniel O'Connor (5)   Boca Raton, FL 
29   Elio Livi   Miramar, FL 
30   Brian Granoff   Pinecrest, FL 
31   Chandler Saunders   Montverde, FL 
32   Jordan Daigle (2)   Lafayette, LA 
Round of 16
 T. Kwiatkowski (1)  
 6-1; 6-3 
 M. Cravinhos  
 7-5; 6-3 
 J. MacKenzie (6)  
 6-1; 6-1 
 B. Henry  
 6-0; 6-0 
 G. Goldin (4)  
 6-3; 6-2 
 B. Arvon  
 3-6; 6-0; 10-6 
 S. Kirchheimer (7)  
 6-4; 1-6; 10-7 
 T. Corwin  
 3-6; 7-5; 10-8 
 J. Padilla  
 6-2; 6-0 
 S. Kozlov (8)  
 6-0; 6-0 
 J. Restrepo  
 7-5; 6-1 
 B. Newman (3)  
 6-1; 6-0 
 J. Lorido  
 6-3; 6-2 
 D. O'Connor (5)  
 3-6; 6-1; 10-4 
 E. Livi  
 6-3; 6-1 
 J. Daigle (2)  
 7-6(3); 6-0 
Quarterfinals
 T. Kwiatkowski (1)  
 6-1; 6-0 
 J. MacKenzie (6)  
 6-3; 7-6(3) 
 G. Goldin (4)  
 6-2; 6-3 
 S. Kirchheimer (7)  
 6-0; 6-0 
 S. Kozlov (8)  
 6-0; 6-3 
 B. Newman (3)  
 6-2; 6-0 
 D. O'Connor (5)  
 6-2; 7-6(5) 
 J. Daigle (2)  
 7-5; 6-2 
Semifinals
 T. Kwiatkowski (1)  
 6-3; 6-1 
 G. Goldin (4)  
 6-2; 6-0 
 S. Kozlov (8)  
 6-7(4); 6-3; 10-5 
 J. Daigle (2)  
 7-6(5); 6-1 
Finals
 T. Kwiatkowski (1)  
 6-2; 6-2 
 J. Daigle (2) 
 6-0; 7-5 
 J. Daigle (2)  
 7-5; 5-7; 10-5 

 G. Goldin (4)  
  
 S. Kozlov (8)  
  

 S. Kozlov (8) 
 6-2; 6-1 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative