2009 Wilson I.T.A. Div. 3 West Regional
   Men's Main Draw Doubles - Final Rounds   

Winners: B. Pybas & M. Vartabedian
Round of 32
 Mike Reading (1)  
 Cameron Spearman  
Redlands 
Redlands 
 Erich Koenig  
 Parker Larsen  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
 Victor Chien  
 Ari Zyskind  
CMS 
CMS 
 Brandon Woolridge  
 Ray Worley  
Cal Lutheran 
Cal Lutheran 
 Grant Friedman (6)  
 Uday Singh  
Pomona-Pitzer 
Pomona-Pitzer 
 Alex Johnson  
 Sam Wong  
CMS 
CMS 
 Silvio Chiba  
 Ryan Sass  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
 Jamal Fahim  
 Stephen Perkins  
Occidental 
Occidental 
 Robbie Erani (3)  
 Ronald Wu  
CMS 
CMS 
10   Luciano Rodriques  
 Dylan Tevlin  
Chapman 
Chapman 
11   Alexander Groth  
 Tommy Meyer  
Pomona-Pitzer 
Pomona-Pitzer 
12   Sam Barnett  
 Karthik Narsimhan  
Cal Tech 
Cal Tech 
13   Justin DeLong (8)  
 Sean Robertson  
Whittier 
Whittier 
14   Leif Durley  
 Anish Nanda  
Redlands 
Redlands 
15   Josh Mason  
 Erik Rosner  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
16   Jordan Culpepper  
 Ryan Lassila  
Cal Lutheran 
Cal Lutheran 
17   Leland Buttle  
 Christian Isip  
Chapman 
Chapman 
18   Sam Granberry  
 Gavin Smith  
Whittier 
Whittier 
19   Victor Sowers  
 Chris Wan  
Occidental 
Occidental 
20   Thomas Keiffer (5)  
 Mikey Lim  
CMS 
CMS 
21   Brandt Bates  
 Sam Rogers  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
22   Drew Cohn  
 Kevin Prescott  
Pomona-Pitzer 
Pomona-Pitzer 
23   Frankie Allinson  
 Nick Tagliarino  
Pomona-Pitzer 
Pomona-Pitzer 
24   Jeff Hammond (4)  
 Keven Wong  
Redlands 
Redlands 
25   Darren Dahl  
 Casey Fashouer  
Redlands 
Redlands 
26   Eric MacColl  
 Spencer MacColl  
CMS 
CMS 
27   Shawn Herry  
 Donald James  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
28   Andrew Giuffrida (7)  
 John Karsant  
Cal Lutheran 
Cal Lutheran 
29   Ramsey Bernard  
 Max Sabel  
Pomona-Pitzer 
Pomona-Pitzer 
30   Jeff Casserd  
 Lander Jewett  
Redlands 
Redlands 
31   Julian Seneviratne  
 Frank Sun  
Whittier 
Whittier 
32   Brian Pybas (2)  
 Marc Vartabedian  
UC Santa Cruz 
UC Santa Cruz 
Round of 16
 Koenig - Larsen  
 8-3 
 Chien - Zyskind  
 8-3 
 Friedman - Singh (6)  
 8-4 
 Chiba - Sass  
 8-4 
 Erani - Wu (3)  
 8-2 
 Groth - Meyer  
 8-1 
 Durley - Nanda  
 8-1 
 Culpepper - Lassila  
 8-5 
 Buttle - Isip  
 8-2 
 Keiffer - Lim (5)  
 9-8(1) 
 Cohn - Prescott  
 8-5 
 Hammond - Wong (4)  
 8-3 
 Dahl - Fashouer  
 8-4 
 Giuffrida - Karsant (7)  
 8-0 
 Casserd - Jewett  
 8-3 
 Pybas - Vartabedian (2)  
 8-2 
Quarterfinals
 Chien - Zyskind  
 8-1 
 Chiba - Sass  
 8-2 
 Erani - Wu (3)  
 9-8(5) 
 Culpepper - Lassila  
 8-5 
 Keiffer - Lim (5)  
 8-5 
 Hammond - Wong (4)  
 8-5 
 Giuffrida - Karsant (7)  
 9-7 
 Pybas - Vartabedian (2)  
 8-0 
Semifinals
 Chiba - Sass  
 9-7 
 Erani - Wu (3)  
 9-8(5) 
 Keiffer - Lim (5)  
 8-3 
 Pybas - Vartabedian (2)  
 8-6 
Finals
 Erani - Wu (3)  
 8-4 
 Pybas - Vartabedian (2) 
 7-5;7-6(6) 
 Pybas - Vartabedian (2)  
 8-5 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative