2009 Wilson/ITA Regional Championships
   ITA Doubles - Bottom Half   

Winners: H. STAN  Barte & L. STAN Burdette
Round of 64
33   Noelle UCD Eades  
 Shawdee UCD Rouhafza  
 
 
34   Clarisse SAC Baca  
 Katrina SAC Zheltova  
 
 
35   Bye    
36   Veronica STAN Li  
 Carolyn STAN McVeigh  
 
 
37   Trudie UO du Toit  
 Sabine UO Fuchs  
 
 
38   Alana USF McMahon  
 Blair USF Reed  
 
 
39   Bye    
40   Anna SMC Chkhikvishvili (8)  
 Catherine SMC Isip  
 
 
41   Stephany CAL Chang  
 Nelly CAL Radeva  
 
 
42   Sasha UOP Fisher  
 Jenifer UOP Widjaja  
 
 
43   Bye    
44   Lacey UP Pflibsen  
 Megan UP Sporndli  
 
 
45   Carmen SCU Pham  
 Alex SCU Zaniewski  
 
 
46   Jocelyn CPSLO Davis  
 Ashley CPSLO Pane  
CA 
CA 
47   Bye    
48   Joyce UW Ardies (3)  
 Denise UW Dy  
 
 
49   Christina UOP Goehl  
 Julia UOP Hansen  
 
 
50   Samantha UW Smith  
 Lina UW Xu  
 
 
51   Jessy USF Mekpoh  
 Julia USF Wartenburger  
 
 
52   Desiree UCD Stone  
 Dahra UCD Zamudio  
UC Davis 
 
53   Melissa FSU McQueen  
 Laura FSU Pola  
 
 
54   Kelly SCU Lamble  
 Maggie SCU McGeorge  
 
 
55   Bye    
56   Marina CAL Cossou (5)  
 Annie CAL Goransson  
 
 
57   Alex SMC Poorta  
 Nienke SMC Strijbis  
 
 
58   Diane CPSLO Filip  
 Alexa CPSLO Lee  
CA 
CA 
59   Bye    
60   Caitlin EWU Bampton  
 Chelsea EWU Patton  
WA 
WA 
61   Molly UO McDevitt  
 Julia UO Metzger  
 
 
62   Anna SJSU Guzman  
 Olivia SJSU Marshall  
 
 
63   Bye    
64   Hilary STAN Barte (2)  
 Lindsay STAN Burdette  
 
 
Round of 32
 SAC Baca - SAC Zheltova  
 8-1 
 STAN Li - STAN McVeigh  
  
 UO du Toit - UO Fuchs  
 8-5 
 SMC Chkhikvishvili - SMC Isip (8)  
  
 CAL Chang - CAL Radeva  
 8-5 
 UP Pflibsen - UP Sporndli  
  
 CPSLO Davis - CPSLO Pane  
 9-8(5) 
 UW Ardies - UW Dy (3)  
  
 UW Smith - UW Xu  
 8-3 
 UCD Stone - UCD Zamudio  
 8-6 
 SCU Lamble - SCU McGeorge  
 8-5 
 CAL Cossou - CAL Goransson (5)  
  
 CPSLO Filip - CPSLO Lee  
 8-3 
 EWU Bampton - EWU Patton  
  
 UO McDevitt - UO Metzger  
 8-4 
 STAN Barte - STAN Burdette (2)  
  
Round of 16
 STAN Li - STAN McVeigh  
 8-1 
 SMC Chkhikvishvili - SMC Isip (8)  
 8-2 
 UP Pflibsen - UP Sporndli  
 8-4 
 UW Ardies - UW Dy (3)  
 9-8;7-6(4)) 
 UW Smith - UW Xu  
 8-3 
 CAL Cossou - CAL Goransson (5)  
 8-3 
 CPSLO Filip - CPSLO Lee  
 8-1 
 STAN Barte - STAN Burdette (2)  
 8-2 
Quarterfinals
 STAN Li - STAN McVeigh  
 8-3 
 UW Ardies - UW Dy (3)  
 8-3 
 CAL Cossou - CAL Goransson (5)  
 Wo(ill) 
 STAN Barte - STAN Burdette (2)  
 8-1 
Semifinals
 UW Ardies - UW Dy (3)  
 8-3 
 STAN Barte - STAN Burdette (2) 
 8-6 
 STAN Barte - STAN Burdette (2)  
 8-2 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative