09 Wilson ITA Northwest Men's Regional
   ITA Men's  Doubles - Top Half   

Winners: ST Bradley Klahn & ST Ryan Thacher
Round of 64
 ST Bradley Klahn (1)  
 ST Ryan Thacher  
 
 
 Bye    
 SCU Mauricio Villa  
 SCU Nick Buckley  
 
 
 PAC Artem Gramma  
 PAC Fernando Ristow  
 
 
 USF Asaf Cohen (9)  
 USF Thai Tu  
 
 
 OR DuncanMcDnldKorth  
 OR Rick Mortera  
 
 
 SAC Jason Smith  
 SAC Jimmy Roberts  
 
 
 DAV Hunter Lee  
 DAV Toki Sherbakov  
 
 
 FS Rikus DeVilliers (5)  
 FS TejesviVeerepalli  
 
 
10   Bye    
11   UW Derek Drabble  
 UW Nick Tchernikov  
 
 
12   POR Geoff Hernandez  
 POR Mike Pigou  
 
 
13   SM Lucas Tirelli (9)  
 SM Maxime Olivan  
 
 
14   GON Conor Feeney  
 GON Guillermo Levin  
 
 
15   CAL Bo Katsarov  
 CAL Riki McLachlan  
 
 
16   EW FernandoMussolini  
 EW Stefan Simikic  
 
 
17   SAC Holden Ching (3)  
 SAC Marko Starcevic  
 
 
18   Bye    
19   SM Matt Welty  
 SM Steven Dawson  
 
 
20   DAV Nick Lopez  
 DAV TorstenKeil-Long  
 
 
21   CAL Chris.Konigsfldt (9)  
 CAL Nick Andrews  
 
 
22   USF Alex Kotlyar  
 USF Peder Steen  
 
 
23   ST Greg Hirshman  
 ST Sam Ecker  
 
 
24   POR Daniel Coehlo  
 POR Nick Wales  
 
 
25   UW JvnNedunchezhiyan (5)  
 UW Kyle McMorrow  
 
 
26   Bye    
27   OR Jose Izquiredo  
 OR Nicholas Bjerke  
 
 
28   SM Jeff Emmerson  
 SM Nicholas Lautoa  
 
 
29   SCU Andrew Kells (9)  
 SCU Nicolas Vinel  
 
 
30   Bye    
31   ST Denis Lin  
 ST Walker Kehrer  
 
 
32   USF Einar Hart  
 USF Ola Bakke  
 
 
Round of 32
 ST Bradley Klahn - ST Ryan Thacher (1)  
  
 PAC Artem Gramma - PAC Fernando Ristow  
 8-3 
 USF Asaf Cohen - USF Thai Tu (9)  
 8-1 
 SAC Jason Smith - SAC Jimmy Roberts  
 8-5 
 FS Rikus DeVilliers - FS TejesviVeerepalli (5)  
  
 UW Derek Drabble - UW Nick Tchernikov  
 8-6 
 SM Lucas Tirelli - SM Maxime Olivan (9)  
 8-2 
 CAL Bo Katsarov - CAL Riki McLachlan  
 8-6 
 SAC Holden Ching - SAC Marko Starcevic (3)  
  
 DAV Nick Lopez - DAV TorstenKeil-Long  
 8-4 
 CAL Chris.Konigsfldt - CAL Nick Andrews (9)  
 8-0 
 ST Greg Hirshman - ST Sam Ecker  
 8-0 
 UW JvnNedunchezhiyan - UW Kyle McMorrow (5)  
  
 OR Jose Izquiredo - OR Nicholas Bjerke  
 8-4 
 SCU Andrew Kells - SCU Nicolas Vinel (9)  
  
 ST Denis Lin - ST Walker Kehrer  
 8-2 
Round of 16
 ST Bradley Klahn - ST Ryan Thacher (1)  
 8-3 
 USF Asaf Cohen - USF Thai Tu (9)  
 8-1 
 UW Derek Drabble - UW Nick Tchernikov  
 9-8(1) 
 CAL Bo Katsarov - CAL Riki McLachlan  
 8-4 
 SAC Holden Ching - SAC Marko Starcevic (3)  
 9-8(1) 
 CAL Chris.Konigsfldt - CAL Nick Andrews (9)  
 8-4 
 UW JvnNedunchezhiyan - UW Kyle McMorrow (5)  
 8-1 
 ST Denis Lin - ST Walker Kehrer  
 9-7 
Quarterfinals
 ST Bradley Klahn - ST Ryan Thacher (1)  
 8-6 
 CAL Bo Katsarov - CAL Riki McLachlan  
 9-8(3) 
 CAL Chris.Konigsfldt - CAL Nick Andrews (9)  
 8-5 
 UW JvnNedunchezhiyan - UW Kyle McMorrow (5)  
 8-5 
Semifinals
 ST Bradley Klahn - ST Ryan Thacher (1)  
 8-5 
 ST Bradley Klahn - ST Ryan Thacher (1) 
 8-3 
 CAL Chris.Konigsfldt - CAL Nick Andrews (9)  
 9-8(4) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative