09 Wilson ITA Northwest Men's Regional
   ITA Men's  Doubles - Bottom Half   

Winners: ST Bradley Klahn & ST Ryan Thacher
Round of 64
33   SM Sherif Hamdy  
 SM YousefElBouzkouri  
 
 
34   GON Roman Dojcak  
 GON Scott Sullilvan  
 
 
35   Bye    
36   UW Alex Rosinski (9)  
 UW Tobi Obenaus  
 
 
37   OR Doug Mayeda  
 OR Sho Higuchi  
 
 
38   EW Julian Sanchez  
 EW NicoRiegoDeDios  
 
 
39   Bye    
40   ST Alex Clayton (5)  
 ST Richard Wire  
 
 
41   SM Gavin Leon  
 SM Michael Carreno  
 
 
42   GON Jake Davis  
 GON Zach Peach  
 
 
43   SCU Eugene Muchynski  
 SCU Tom Pham  
 
 
44   POR Evan Schleining (9)  
 POR Filip Zivkovic  
 
 
45   DAV Nick Amaroli  
 DAV Tyler Lee  
 
 
46   SAC Nathan Wells  
 SAC Nick Gwerder  
 
 
47   Bye    
48   CAL Jonathan Dahan (4)  
 CAL Pedro Zerbini  
 
 
49   SM Andrea Zannoni  
 SM Mike Luck  
 
 
50   EW Chad Henninger  
 EW Kevin Anderson  
 
 
51   UW Matt Stith  
 UW Skyler Tateishi  
 
 
52   FS Mirko Zapletal  
 FS Taylor Leiby  
 
 
53   POR Bryan Thorp  
 POR Jackson Martin  
 
 
54   CAL Sky Lovill  
 CAL Zach Gilbert  
 
 
55   Bye    
56   OR Alex Cornelissen (5)  
 OR Marco Verdasco  
 
 
57   DAV Chris Aria  
 DAV Connor Coates  
 
 
58   SCU Grant Fleming  
 SCU Kyle Dandan  
 
 
59   CAL Bijan Hejazi  
 CAL Tommie Murphy  
 
 
60   ST Matt Kandath (9)  
 ST Ted Kelly  
 
 
61   USF Rainer Nachbauer  
 USF Wm Schumacher  
 
 
62   FS David Ayoun  
 FS Siddartha Alapati  
 
 
63   Bye    
64   SAC Anton Stryhas (2)  
 SAC Kiryl Harbatsiuk  
 
 
Round of 32
 GON Roman Dojcak - GON Scott Sullilvan  
 9-7 
 UW Alex Rosinski - UW Tobi Obenaus (9)  
  
 OR Doug Mayeda - OR Sho Higuchi  
 8-1 
 ST Alex Clayton - ST Richard Wire (5)  
  
 SM Gavin Leon - SM Michael Carreno  
 8-4 
 POR Evan Schleining - POR Filip Zivkovic (9)  
 8-5 
 DAV Nick Amaroli - DAV Tyler Lee  
 8-1 
 CAL Jonathan Dahan - CAL Pedro Zerbini (4)  
  
 SM Andrea Zannoni - SM Mike Luck  
 8-6 
 FS Mirko Zapletal - FS Taylor Leiby  
 8-5 
 CAL Sky Lovill - CAL Zach Gilbert  
 8-4 
 OR Alex Cornelissen - OR Marco Verdasco (5)  
  
 SCU Grant Fleming - SCU Kyle Dandan  
 9-8(1) 
 CAL Bijan Hejazi - CAL Tommie Murphy  
 8-3 
 FS David Ayoun - FS Siddartha Alapati  
 9-7 
 SAC Anton Stryhas - SAC Kiryl Harbatsiuk (2)  
  
Round of 16
 UW Alex Rosinski - UW Tobi Obenaus (9)  
 8-3 
 ST Alex Clayton - ST Richard Wire (5)  
 8-1 
 POR Evan Schleining - POR Filip Zivkovic (9)  
 8-5 
 CAL Jonathan Dahan - CAL Pedro Zerbini (4)  
 8-2 
 FS Mirko Zapletal - FS Taylor Leiby  
 8-2 
 CAL Sky Lovill - CAL Zach Gilbert  
 8-5 
 CAL Bijan Hejazi - CAL Tommie Murphy  
 8-5 
 SAC Anton Stryhas - SAC Kiryl Harbatsiuk (2)  
 8-5 
Quarterfinals
 UW Alex Rosinski - UW Tobi Obenaus (9)  
 8-5 
 POR Evan Schleining - POR Filip Zivkovic (9)  
 9-8(5) 
 FS Mirko Zapletal - FS Taylor Leiby  
 8-5 
 SAC Anton Stryhas - SAC Kiryl Harbatsiuk (2)  
 8-5 
Semifinals
 UW Alex Rosinski - UW Tobi Obenaus (9)  
 8-3 
 FS Mirko Zapletal - FS Taylor Leiby 
 8-6 
 FS Mirko Zapletal - FS Taylor Leiby  
 8-5 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative