Argentina Cup
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 18 Qualifying   
  16    (6) Matias Sborowitz d. (7) Luciano Di Scala   7-6(1); 6-2
  16    (5) Martin Cuevas d. Mackenzie McDonald   1-2; Retired
  16    (4) Gaston Paz d. (9) Alexios Halebian   3-6; 7-6(3); 6-4
  16    (11) Mauricio Perez Mota d. (3) Jose Maria Paniagua   6-3; 6-3
  16    (12) Jacob Kahoun d. Oscar Jose Gutierrez   2-6; 6-4; 6-4
  16    (1) Facundo Arguello d. Augusto Laranja   6-3; 4-6; 6-2
  32    (7) Luciano Di Scala d. Guilherme Destefani   6-2; 5-7; 6-4
  32    (6) Matias Sborowitz d. Julian Garcia   6-1; 6-2
  32    Mackenzie McDonald d. (10) Imanol Arconada   6-2; 6-3
  32    (5) Martin Cuevas d. Fausto Huertas Del Pino   6-0; 6-1
  32    (9) Alexios Halebian d. Guilherme Frias   6-2; 6-2
  32    (4) Gaston Paz d. George Tsivadze   6-3; 6-3
  32    (11) Mauricio Perez Mota d. Ibian Hodgson   6-1; 6-2
  32    (3) Jose Maria Paniagua d. Akira Kuwada   6-1; 6-3
  32    (12) Jacob Kahoun d. Tomas Lipovsek Puches   6-3; 6-4
  32    Oscar Jose Gutierrez d. (2) Hunter Harrington   6-3; 1-6; 7-5
  32    Augusto Laranja d. Franco Tarantino   6-2; 6-3
  32    (1) Facundo Arguello d. Alexey Nikiforov   6-1; 6-3
  64    (7) Luciano Di Scala d. Adrian Rafael Fernandez Contreras   6-1; 6-3
  64    Guilherme Destefani d. Maximiliano Luciuk   6-2; 6-1
  64    Julian Garcia d. Dario Munoz Poletti   6-3; 6-2
  64    (6) Matias Sborowitz d. [bye]  
  64    (10) Imanol Arconada d. Alexander Polonsky   6-4; 6-1
  64    Mackenzie McDonald d. Henrique Zyngier-Silva   6-0; 6-2
  64    Fausto Huertas Del Pino d. Lucas Okita   6-2; 6-7(5); 5-4; Retired
  64    (5) Martin Cuevas d. [bye]  
  64    (9) Alexios Halebian d. Mariano Urli   6-3; 7-6(2)
  64    Guilherme Frias d. Marcos Ignacio Taccone   7-5; 6-2
  64    George Tsivadze d. Joaquin Ferrando   6-3; 6-4
  64    (4) Gaston Paz d. [bye]  
  64    (11) Mauricio Perez Mota d. Bruno Denadae Biroche   6-1; 6-4
  64    Ibian Hodgson d. Fernando Gabriel Areas Nunez   7-6(5); 6-2
  64    Akira Kuwada d. Pablo Benedetti   6-0; 6-1
  64    (3) Jose Maria Paniagua d. [bye]  
  64    (12) Jacob Kahoun d. Ignacio Belaunzaran   4-6; 6-0; 6-0
  64    Tomas Lipovsek Puches d. Bernardo Benedetti   6-2; 6-1
  64    Oscar Jose Gutierrez d. Alejandro Audino   5-7; 6-2; 6-1
  64    (2) Hunter Harrington d. [bye]  
  64    Augusto Laranja d. (8) Trym Andreas Nagelstad   7-5; 6-2
  64    Franco Tarantino d. Julio Cesar Vasquez Bonilla   4-6; 6-2; 6-2
  64    Alexey Nikiforov d. MARIANO SANTIAGO Alvarez Fernandez   6-3; 1-6; 6-1
  64    (1) Facundo Arguello d. [bye]  


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on March 1, 2010 at 9:54 AM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative