Court One Memorial Classic
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 18 Singles   
  F    Patrick Elliott d. Mitchell Petersen   6-2; 6-2
  SF    Patrick Elliott d. Raymond Leonard   6-3; 6-0
  SF    Mitchell Petersen d. (4) Grant Veltman   7-5; 6-3
  QF    Patrick Elliott d. (2) Evan Hawkins   6-4; 6-7(5); 1-0(6)
  QF    Raymond Leonard d. (3) Harris Jadun   6-3; 6-2
  QF    (4) Grant Veltman d. (6) Jacob Bradley   7-5; 4-6; 1-0(5)
  QF    Mitchell Petersen d. (1) Connor Andrews   4-6; 6-2; 1-0(2)
  16    (2) Evan Hawkins d. (10) Andrew Darrell   6-3; 6-0
  16    Patrick Elliott d. (8) Stratton Gilmore   6-3; 6-2
  16    (3) Harris Jadun d. (9) Trey Keating   6-2; 6-2
  16    Raymond Leonard d. Conor Cunningham   6-0; 6-4
  16    (6) Jacob Bradley d. Christopher Essick   6-3; 6-4
  16    (4) Grant Veltman d. George Alex   3-6; 6-2; 1-0(13)
  16    Mitchell Petersen d. Jordan Parker   7-5; 2-6; 1-0(10)
  16    (1) Connor Andrews d. Ryne Dushane   6-1; 4-6; 1-0(7)
  32    (2) Evan Hawkins d. James Ramey   6-4; 4-6; 1-0(4)
  32    (10) Andrew Darrell d. Lioyikane Mavoungou   6-3; 6-2
  32    (8) Stratton Gilmore d. Alec Attala   6-2; 6-2
  32    Patrick Elliott d. Christopher Bertolini   6-1; 2-6; 1-0(8)
  32    (3) Harris Jadun d. Alekzander Davila   6-2; 7-5
  32    (9) Trey Keating d. Kevin Noble   7-6(5); 6-4
  32    Raymond Leonard d. (7) Jay Joshi   6-1; 6-0
  32    Conor Cunningham d. Peter Tratt   6-1; 6-4
  32    Christopher Essick d. David Myers   6-4; 6-4
  32    (6) Jacob Bradley d. Brian Page   4-6; 6-4; 1-0(8)
  32    George Alex d. Derek Romer   6-4; 6-4
  32    (4) Grant Veltman d. Paul Blais   6-1; 6-3
  32    Mitchell Petersen d. (5) Rollin Baker   6-1; 6-3
  32    Ryne Dushane d. Ronnie Wing   6-4; 6-3
  32    (1) Connor Andrews d. David Richter   6-1; 6-1
  64    Lioyikane Mavoungou d. Jake Mills   6-1; 6-0
  64    Alec Attala d. Leonard Schmidt   6-3; 6-3
  64    Christopher Bertolini d. Graham Gettel   6-2; 6-3
  64    Kevin Noble d. Jack Rardon   6-1; 6-2
  64    Raymond Leonard d. James Konarske   6-2; 6-0
  64    Conor Cunningham d. William Jung   6-3; 6-1
  64    Christopher Essick d. Drew Brown   Def (ns)
  64    Brian Page d. Bronson Goodsell   6-2; 6-3
  64    Mitchell Petersen d. Aurko Joshi   6-1; 4-6; 1-0(2)
  64    Ryne Dushane d. Stephen Washuta   Wd (ill)

West Draw:
  F    Aurko Joshi d. Graham Gettel   6-3; 6-3
  SF    Graham Gettel d. Jack Rardon   7-6(9); 6-3
  SF    Aurko Joshi d. Bronson Goodsell   4-6; 7-6(6); 1-0(4)
  QF    Graham Gettel d. Jake Mills   6-0; 6-3
  QF    Jack Rardon d. William Jung   Wo (inj)
  QF    Aurko Joshi d. Stephen Washuta   Wo (ill)
  R2    Graham Gettel d. Leonard Schmidt   6-2; 6-1
  R2    William Jung d. James Konarske   3-6; 6-4; 1-0(8)
  R2    Bronson Goodsell d. Drew Brown   Def (ns)

North Draw:
  F    Christopher Bertolini d. David Myers   6-4; 6-0
  SF    Christopher Bertolini d. Alekzander Davila   6-4; 7-6(5)
  SF    David Myers d. (5) Rollin Baker   6-1; 6-3
  QF    Christopher Bertolini d. Lioyikane Mavoungou   7-6(3); 6-7(5); 1-0(7)
  QF    Alekzander Davila d. (7) Jay Joshi   6-4; 6-3
  QF    David Myers d. Paul Blais   6-4; 6-3
  QF    (5) Rollin Baker d. Ronnie Wing   6-1; 6-2
  R1    Lioyikane Mavoungou d. James Ramey   6-1; 6-4
  R1    Christopher Bertolini d. Alec Attala   6-2; 6-0
  R1    Alekzander Davila d. Kevin Noble   6-2; 6-2
  R1    (7) Jay Joshi d. Peter Tratt   6-0; 6-1
  R1    David Myers d. Brian Page   6-4; 6-4
  R1    Paul Blais d. Derek Romer   1-6; 6-0; 1-0(2)
  R1    Ronnie Wing d. David Richter   6-2; 6-3

Northwest Draw:
  F    Brian Page d. Kevin Noble   6-2; 6-2
  SF    Kevin Noble d. James Ramey   6-3; 6-3
  SF    Brian Page d. David Richter   6-1; 6-0
  QF    James Ramey d. Alec Attala   4-6; 7-5; 1-0(6)
  QF    Kevin Noble d. Peter Tratt   7-6(5); 7-6(4)
  QF    Brian Page d. Derek Romer   Wo (inj)

Northeast Draw:
  F    Jordan Parker d. (8) Stratton Gilmore   6-4; 6-1
  SF    (8) Stratton Gilmore d. (9) Trey Keating   7-5; 7-6(4)
  SF    Jordan Parker d. Christopher Essick   7-6(5); 1-6; 1-0(5)
  QF    (8) Stratton Gilmore d. (10) Andrew Darrell   7-6(4); 6-3
  QF    (9) Trey Keating d. Conor Cunningham   6-4; 6-4
  QF    Christopher Essick d. George Alex   6-2; 2-6; 1-0(9)
  QF    Jordan Parker d. Ryne Dushane   7-6(5); 6-4

Southwest Draw:
  F    Leonard Schmidt d. Drew Brown   Def (ns)
  SF    Leonard Schmidt d. James Konarske   6-4; 6-3


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on June 13, 2010 at 4:30 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative