ITA Summer Sectional
   Boys' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Keaton Cullimore (1)   Sandy, UT 
 Nathan Chart   Evergreen, CO 
 Scott Bohne (11)   Highland, UT 
 Mitchell Smith   Henderson, NV 
 Fernando Sunago (7)   Las Vegas, NV 
 Duncan Alger   Springdale, UT 
 Hayden Sabatka (16)   Lonetree, CO 
 Gagan Jain   Littleton, CO 
 Brendan Aguilar (4)   Las Vegas, NV 
 Hunter LaCouture   Franktown, CO 
 Jacob Spreyer (9)   Denver, CO 
 Matt Oddonetto   Boise, ID 
 Garrett Patton (6)   Boise, ID 
 Aaron Lapkin   Cheyenne, WY 
 Jack Reynolds (13)   Greenwood Village, CO 
 Zachary Dean   Highland, UT 
 Max McCoy Novak   Las Vegas, NV 
 Jordan Lyden (14)   Saint George, UT 
 Lee Fritsen   Missoula, MT 
 Nicholas Mahlangu (5)   Henderson, NV 
 Joshua Mitchell   Las Vegas, NV 
 Matt Sweet (10)   Salt Lake Cty, UT 
 Bryan Mehall   Snowmass Village, CO 
 John Pearce (3)   Provo, UT 
 James Swiggart   Steamboat Springs, CO 
 Austin Miller (12)   Eagle, ID 
 Spencer Anderson   Centennial, CO 
 Yannik Mahlangu (8)   Henderson, NV 
 Keegan Burger   Steamboat Springs, CO 
 Brian Patrick Foley (15)   Henderson, NV 
 Tanner Berkabile   Las Vegas, NV 
 Kristofer Yee (2)   Las Vegas, NV 
Round of 16
 K. Cullimore (1)  
 6-1; 6-0 
 S. Bohne (11)  
 6-2; 6-4 
 F. Sunago (7)  
 6-2; 6-4 
 H. Sabatka (16)  
 6-3; 6-2 
 B. Aguilar (4)  
 6-0; 6-1 
 M. Oddonetto  
 6-3; 2-6; 6-4 
 G. Patton (6)  
 6-1; 6-2 
 J. Reynolds (13)  
 6-2; 6-1 
 J. Lyden (14)  
 6-3; 6-0 
 N. Mahlangu (5)  
 6-1; 6-0 
 M. Sweet (10)  
 6-3; 6-3 
 J. Pearce (3)  
 6-2; 6-0 
 A. Miller (12)  
 6-7; 6-4; 6-4 
 Y. Mahlangu (8)  
 6-0; 6-0 
 K. Burger  
 7-6; 3-6; 4-0Ret (inj) 
 K. Yee (2)  
 6-3; 6-4 
Quarterfinals
 K. Cullimore (1)  
 6-1; 6-1 
 H. Sabatka (16)  
 5-7; 6-4; 6-4 
 B. Aguilar (4)  
 6-1; 6-4 
 G. Patton (6)  
 6-1; 6-2 
 N. Mahlangu (5)  
 6-0; 6-3 
 J. Pearce (3)  
 6-1; 6-1 
 Y. Mahlangu (8)  
 3-6; 6-1; 6-2 
 K. Yee (2)  
 6-0; 6-3 
Semifinals
 K. Cullimore (1)  
 7-5; 6-1 
 G. Patton (6)  
 6-1; 6-3 
 J. Pearce (3)  
 6-4; 6-4 
 K. Yee (2)  
 6-3; 6-2 
Finals
 K. Cullimore (1)  
 7-5; 6-2 
 K. Cullimore (1) 
 6-2; 7-6 
 K. Yee (2)  
 5-7; 6-3; 6-4 

 G. Patton (6)  
  
 J. Pearce (3)  
  

 G. Patton (6) 
 6-1; 6-1 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative