ITA Summer Sectional
   Boys' 18 Doubles - Final Rounds   

Round of 32
 Keaton Cullimore (1)  
 John Pearce  
Sandy, UT 
Provo, UT 
 Bye    
 Jake Sheldon  
 Chad Wachsmann  
Parker, CO 
Parker, CO 
 Bye    
 Keegan Burger  
 Connor Hudson  
Steamboat Springs, CO 
Golden, CO 
 Bye    
 Duncan Alger  
 Spencer Hafen  
Springdale, UT 
Farmington, UT 
 Mitchell Smith  
 Spencer Weinberg  
Henderson, NV 
Grand Junction, CO 
 Garrett Patton (3)  
 Fernando Sunago  
Boise, ID 
Las Vegas, NV 
10   Bye    
11   Yannik Mahlangu  
 Matt Oddonetto  
Henderson, NV 
Boise, ID 
12   Travis Kimsey  
 Stephen Moore  
Colorado Springs, CO 
Colorado Springs, CO 
13   Drew Brigham  
 Austin Miller  
Eagle, ID 
Eagle, ID 
14   Bye    
15   Brian Patrick Foley  
 Michael Ogez  
Henderson, NV 
Longmont, CO 
16   Kaleb Harmon  
 Jesse Kreger  
Loveland, CO 
Fort Collins, CO 
17   Colin Haas  
 Jack Reynolds  
Englewood, CO 
Greenwood Village, CO 
18   Jordan Lyden  
 James Swiggart  
Saint George, UT 
Steamboat Springs, CO 
19   Bye    
20   Hayden Sabatka  
 Matt Sayre  
Lonetree, CO 
Denver, CO 
21   Bye    
22   Travis Beck  
 Tanner Berkabile  
Las Vegas, NV 
Las Vegas, NV 
23   Bye    
24   Thomas Sisk (4)  
 Jacob Spreyer  
Denver, CO 
Denver, CO 
25   Hunter LaCouture  
 Bryan Mehall  
Franktown, CO 
Snowmass Village, CO 
26   Scott Bohne  
 Matt Sweet  
Highland, UT 
Salt Lake Cty, UT 
27   Bye    
28   Max McCoy Novak  
 Kristofer Yee  
Las Vegas, NV 
Las Vegas, NV 
29   Bye    
30   Lee Fritsen  
 Avery Howard  
Missoula, MT 
Missoula, MT 
31   Bye    
32   Brendan Aguilar (2)  
 Nicholas Mahlangu  
Las Vegas, NV 
Henderson, NV 
Round of 16
 Cullimore - Pearce (1)  
  
 Sheldon - Wachsmann  
  
 Burger - Hudson  
  
 Smith - Weinberg  
 8-1 
 Patton - Sunago (3)  
  
 Mahlangu - Oddonetto  
 8-5 
 Brigham - Miller  
  
 Foley - Ogez  
 8-4 
 Lyden - Swiggart  
 8-4 
 Sabatka - Sayre  
  
 Beck - Berkabile  
  
 Sisk - Spreyer (4)  
  
 Bohne - Sweet  
 8-4 
 McCoy Novak - Yee  
  
 Fritsen - Howard  
  
 Aguilar - Mahlangu (2)  
  
Quarterfinals
 Cullimore - Pearce (1)  
 8-2 
 Burger - Hudson  
 9-7 
 Patton - Sunago (3)  
 8-1 
 Brigham - Miller  
 Wd (ill) 
 Lyden - Swiggart  
 8-6 
 Sisk - Spreyer (4)  
 8-5 
 McCoy Novak - Yee  
 8-6 
 Aguilar - Mahlangu (2)  
 8-0 
Semifinals
 Cullimore - Pearce (1)  
 8-1 
 Patton - Sunago (3)  
 8-5 
 Lyden - Swiggart  
 8-4 
 Aguilar - Mahlangu (2)  
 8-5 
Finals
 Patton - Sunago (3)  
 8-5 
 Aguilar - Mahlangu (2) 
 8-4 
 Aguilar - Mahlangu (2)  
 8-5 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative