USTA Regional Tourn. (Norcross)
   Boys' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Imanol Arconada (1)   Rio Piedras, PR 
 Zack Lewis   Richmond, KY 
 Cameron Trosin   North Hampton, NH 
 Keelan Klarl   Tyrone, GA 
 Anish Sharma (5)   Alpharetta, GA 
 Nicholas Bybel   Hilton Head, SC 
 Joshua Yablon   New York, NY 
 Samuel Jang Milsten   Alpharetta, GA 
 Brett Moorhead (3)   Midlothian, VA 
10   Graham Duncan   Cary, NC 
11   Patrick Doherty   Marietta, GA 
12   Samuel Lampman   Orlando, FL 
13   Andrew Schafer (5)   Hilton Head Island, SC 
14   Eric Buchalter   Birmingham, AL 
15   Maxx Lipman   Nashville, TN 
16   Allen Jackson   Charlotte, NC 
17   Reece Acree   Pensacola, FL 
18   Elliott Orkin   Marietta, GA 
19   Thomas Johnson   Spartanburg, SC 
20   Colin Roller (5)   Land O Lakes, FL 
21   Jordan Parker   Detroit, MI 
22   Kyle Hartfield   Marietta, GA 
23   Matthew Mendez   Mount Pleasant, SC 
24   Zachary Bost (4)   Jefferson, GA 
25   Dave Bacalla   Skokie, IL 
26   Harrison Smith   Knoxville, TN 
27   Daniel Bruce   Marietta, GA 
28   Zachary Goldberg (5)   Newberry, FL 
29   Aaron Capitel   Atlanta, GA 
30   Sean Donohue   Louisville, KY 
31   Kyle Childree   Smyrna, GA 
32   Tanner Baine (2)   Virginia Beach, VA 
Round of 16
 Z. Lewis  
 3-6; 6-4Ret (inj) 
 C. Trosin  
 6-3; 6-1 
 A. Sharma (5)  
 7-6(4); 4-6; 6-3 
 J. Yablon  
 6-2; 6-3 
 G. Duncan  
 6-1; 6-2 
 S. Lampman  
 6-3; 6-2 
 A. Schafer (5)  
 6-1; 6-1 
 M. Lipman  
 6-2; 6-2 
 E. Orkin  
 6-1; 6-2 
 C. Roller (5)  
 7-6(5); 6-2 
 J. Parker  
 6-1; 6-2 
 M. Mendez  
 6-2; 0-6; 6-4 
 D. Bacalla  
 6-3; 7-6(3) 
 Z. Goldberg (5)  
 6-4; 6-0 
 S. Donohue  
 6-3; 6-4 
 T. Baine (2)  
 6-3; 6-1 
Quarterfinals
 C. Trosin  
 1-6; 6-4; 7-6(6) 
 J. Yablon  
 1-6; 6-3; 6-0 
 G. Duncan  
 6-1; 6-4 
 M. Lipman  
 2-6; 6-1; 6-0 
 E. Orkin  
 6-1; 6-1 
 M. Mendez  
 7-5; 6-2 
 Z. Goldberg (5)  
 6-3; 7-5 
 S. Donohue  
 5-7; 6-1; 6-1 
Semifinals
 J. Yablon  
 6-3; 6-1 
 M. Lipman  
 7-5; 6-4 
 E. Orkin  
 6-3; 7-6(2) 
 S. Donohue  
 6-0; 6-0 
Finals
 M. Lipman  
 7-5; 6-2 
 M. Lipman 
 Wo (inj) 
 S. Donohue  
 2-6; 6-2; 6-2 

 J. Yablon  
  
 E. Orkin  
  

 E. Orkin 
 Wo (ill) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative