USTA Regional Tourn. (Norcross)
   Boys' 16 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Strong Kirchheimer (1)   Cary, NC 
 Justin Byrd   Union City, GA 
 Biyik Akinsemoyin   Hyattsville, MD 
 Zachary Kennedy   Atlanta, GA 
 Kyle Seelig (5)   Hatfield, PA 
 Daniel Zheng   Alpharetta, GA 
 Walker Duncan   Atlanta, GA 
 Connor Burke   Elgin, SC 
 Terrance Whitehurst (4)   Tallahassee, FL 
10   Nicholai Westergaard   Sandy Springs, GA 
11   Nicolas Bradley   Waldwick, NJ 
12   Hampton Drake   Hilton Head Island, SC 
13   Steven Karl (5)   Brentwood, TN 
14   Alexander Pozo   Chesterfield, MO 
15   Brian Grodecki   Wayne, PA 
16   Andy Martinez   Atlanta, GA 
17   Ziqi Wang   Birmingham, AL 
18   Elijah Melendez   Suwanee, GA 
19   Mcclain Kessler   Calhoun, GA 
20   Alexander Knight (5)   Miami Shores, FL 
21   Daniel Yun   Marietta, GA 
22   Kyle Mautner   Greenwich, CT 
23   Korey Lovett   Hendersonville, NC 
24   Wood Benton (3)   Spartanburg, SC 
25   Alexander Miller   Rock Hill, SC 
26   Zachary Lessen   Roslyn Hts, NY 
27   Will Baird   Raleigh, NC 
28   Brent Lett (5)   Elgin, SC 
29   Andrew Graham   Nashville, TN 
30   Terrell Whitehurst   Tallahassee, FL 
31   Caleb Troy   Bethel Park, PA 
32   Jess Jones (2)   Warner Robins, GA 
Round of 16
 J. Byrd  
 2-6; 6-4; 6-3 
 Z. Kennedy  
 6-1; 6-1 
 K. Seelig (5)  
 6-0; 6-4 
 W. Duncan  
 6-1; 6-1 
 T. Whitehurst (4)  
 6-0; 6-4 
 H. Drake  
 6-3; 6-2 
 S. Karl (5)  
 7-5; 6-1 
 B. Grodecki  
 6-4; 7-5 
 Z. Wang  
 6-3; 7-5 
 M. Kessler  
 7-6(5); 6-4 
 K. Mautner  
 6-3; 6-4 
 W. Benton (3)  
 6-3; 6-0 
 Z. Lessen  
 6-2; 6-3 
 B. Lett (5)  
 3-6; 6-0; 6-3 
 A. Graham  
 6-4; 6-7(5); 6-4 
 J. Jones (2)  
 6-2; 6-1 
Quarterfinals
 Z. Kennedy  
 7-6(4); 6-4 
 W. Duncan  
 7-5; 6-2 
 H. Drake  
 6-7(4); 6-4; 6-1 
 S. Karl (5)  
 7-6(1); 6-4 
 Z. Wang  
 6-2; 6-0 
 K. Mautner  
 6-1; 6-3 
 B. Lett (5)  
 6-3; 6-2 
 J. Jones (2)  
 6-1; 6-4 
Semifinals
 Z. Kennedy  
 2-6; 6-3; 6-3 
 H. Drake  
 6-2; 6-1 
 Z. Wang  
 6-0; 6-0 
 B. Lett (5)  
 6-7(5); 6-3; 7-6(4) 
Finals
 Z. Kennedy  
 6-4; 6-2 
 Z. Kennedy 
 6-1; 6-3 
 Z. Wang  
 7-6(6); 6-3 

 H. Drake  
  
 B. Lett (5)  
  

 H. Drake 
 Wo (emerg) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative