Bullfrog USTA Southern Designated
   Girls' 18 Doubles - Final Rounds   

Round of 32
 Lauren Caballero (1)  
 Whitney Kay  
Brentwood, TN 
Alpharetta, GA 
 Bye    
 Morgan Patterson  
 Trinity Randolph  
Lexington, SC 
Little Rock, AR 
 Katie Polk  
 Mary Wright  
Woodstock, GA 
Hot Springs, AR 
 Kealee Heffner  
 Elizabeth Klyachkin  
Cumming, GA 
Macon, GA 
 Bye    
 Gabrielle Roe  
 Catherine Worley  
Metairie, LA 
New Orleans, LA 
 Bye    
 Kayla Jones (4)  
 Katherine Schofield  
Memphis, TN 
Franklin, TN 
10   Bye    
11   Julie Fowler  
 Savannah Wood  
Atlanta, GA 
Woodstock, GA 
12   Katherine Campbell  
 Kelcy Walker  
Mobile, AL 
Mobile, AL 
13   Kennan Johnson  
 Chloe Willetts  
Baton Rouge, LA 
Winston Salem, NC 
14   Bye    
15   Maggie Leavell  
 Lindsey Liles  
Memphis, TN 
Little Rock, AR 
16   Caroline Brinson  
 Megen Cochran  
Metairie, LA 
Calhoun, GA 
17   Bye    
18   Samantha Light  
 Alix Theodossiou  
Cramerton, NC 
Asheville, NC 
19   Bye    
20   Caitlin Delmas  
 Kennedy Womack  
Asheville, NC 
Ashland, KY 
21   Karlee Bryde  
 Smith Hinton  
Suwanee, GA 
Raleigh, NC 
22   Ashlee Boles  
 Rachel Hodas  
Murfreesboro, TN 
Knoxville, TN 
23   Bye    
24   Taylor Davidson (3)  
 Nicole Laduca  
Statesville, NC 
Woodstock, GA 
25   Brenna Keller  
 Laura Patterson  
Mandeville, LA 
Roswell, GA 
26   Tolley Rice  
 Mckayla Zupan  
Myrtle Beach, SC 
Wilmington, NC 
27   Bye    
28   Becca Hanniford  
 Rachel Howie  
Cordova, TN 
Mandeville, LA 
29   Katherine Butler  
 Katie Porter  
Charlotte, NC 
Matthews, NC 
30   Kelsey Coots  
 Elaine Simon  
Huntsville, AL 
Monroe, LA 
31   Bye    
32   Frances Altick (2)  
 Allison Miller  
Monroe, LA 
Norcross, GA 
Round of 16
 Caballero - Kay (1)  
  
 Polk - Wright  
 8-5 
 Heffner - Klyachkin  
  
 Roe - Worley  
  
 Jones - Schofield (4)  
  
 Fowler - Wood  
 8-1 
 Johnson - Willetts  
  
 Brinson - Cochran  
 8-4 
 Light - Theodossiou  
  
 Delmas - Womack  
  
 Bryde - Hinton  
 8-4 
 Davidson - Laduca (3)  
  
 Keller - Patterson  
 8-5 
 Hanniford - Howie  
  
 Coots - Simon  
 8-2 
 Altick - Miller (2)  
  
Quarterfinals
 Polk - Wright  
 8-5 
 Heffner - Klyachkin  
 8-1 
 Jones - Schofield (4)  
 8-1 
 Johnson - Willetts  
 9-7 
 Light - Theodossiou  
 8-4 
 Davidson - Laduca (3)  
 9-7 
 Keller - Patterson  
 8-1 
 Altick - Miller (2)  
 8-0 
Semifinals
 Heffner - Klyachkin  
 8-5 
 Jones - Schofield (4)  
 8-0 
 Davidson - Laduca (3)  
 9-8(2) 
 Altick - Miller (2)  
 8-2 
Finals
 Jones - Schofield (4)  
 Wo (admin) 
 Davidson - Laduca (3) 
 8-3 
 Davidson - Laduca (3)  
 8-6 

 Heffner - Klyachkin  
  
 Altick - Miller (2)  
  

 Altick - Miller (2) 
 8-0 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative