Bullfrog USTA Southern Designated
   Girls' 18 Singles - Bottom Half   

Round of 64
33   Smith Hinton   Raleigh, NC 
34   Elizabeth Klyachkin   Macon, GA 
35   Megan Kelly   Norcross, GA 
36   Katherine Schofield (9)   Franklin, TN 
37   Mary Wright   Hot Springs, AR 
38   Nicole Nielly   Canton, GA 
39   Alison Storie   Jonesborough, TN 
40   Allison Miller (5)   Norcross, GA 
41   Katherine Butler   Charlotte, NC 
42   Kealee Heffner   Cumming, GA 
43   Gabrielle Roe   Metairie, LA 
44   Abigail Owens (9)   Duluth, GA 
45   Rachel Howie   Mandeville, LA 
46   Savannah Wood   Woodstock, GA 
47   Anna Kate Anderson   Spartanburg, SC 
48   Frances Altick (3)   Monroe, LA 
49   Becca Hanniford   Cordova, TN 
50   Henssey Ngo   Columbus, GA 
51   Tolley Rice   Myrtle Beach, SC 
52   Karlee Bryde (9)   Suwanee, GA 
53   Isabel Dennis   Newnan, GA 
54   Rachel Hodas   Knoxville, TN 
55   Mckayla Zupan   Wilmington, NC 
56   Laura Patterson (5)   Roswell, GA 
57   Julie Fowler   Atlanta, GA 
58   Monica Mitta   Fairhope, AL 
59   Caitlin Delmas   Asheville, NC 
60   Megen Cochran (9)   Calhoun, GA 
61   Samantha Light   Cramerton, NC 
62   Maggie Leavell   Memphis, TN 
63   Katarina Su   Alpharetta, GA 
64   Ellie Yates (2)   Ridgeland, MS 
Round of 32
 S. Hinton  
 6-0; 6-0 
 K. Schofield (9)  
 6-1; 6-3 
 M. Wright  
 7-5; 6-1 
 A. Miller (5)  
 6-1; 6-1 
 K. Butler  
 6-4; 6-0 
 A. Owens (9)  
 6-3; 6-1 
 S. Wood  
 6-0; 6-1 
 F. Altick (3)  
 7-5; 6-2 
 H. Ngo  
 4-6; 6-0; 6-0 
 T. Rice  
 6-4; 6-2 
 R. Hodas  
 6-2; 6-4 
 L. Patterson (5)  
 6-0; 1-6; 6-3 
 M. Mitta  
 6-1; 6-3 
 M. Cochran (9)  
 6-0; 6-0 
 S. Light  
 6-1; 6-0 
 E. Yates (2)  
 6-3; 6-2 
Round of 16
 K. Schofield (9)  
 6-2; 7-5 
 M. Wright  
 6-2; 1-6; 7-6(3) 
 K. Butler  
 6-1; 2-6; 6-4 
 F. Altick (3)  
 6-2; 6-4 
 T. Rice  
 6-3; 6-1 
 L. Patterson (5)  
 6-1; 6-1 
 M. Cochran (9)  
 6-2; 6-3 
 E. Yates (2)  
 6-4; 6-3 
Quarterfinals
 K. Schofield (9)  
 4-6; 7-6(5); 6-1 
 F. Altick (3)  
 7-5; 6-1 
 L. Patterson (5)  
 6-0; 3-6; 6-1 
 E. Yates (2)  
 6-2; 6-1 
Semifinals
 F. Altick (3)  
 4-6; 6-1; 6-4 
 E. Yates (2) 
 6-2; 6-4 
 E. Yates (2)  
 6-3; 6-3 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative