ITA Great Pumpkin Sectional Chmps.
   Boys' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Kristofer Yee (1)   Las Vegas, NV 
 Alexander Braun   Missoula, MT 
 Scott Bohne (9)   Highland, UT 
 Cody Miller   Eagle, ID 
 James Swiggart (8)   Steamboat Springs, CO 
 Kaleb Harmon   Loveland, CO 
 Bryan Mehall (14)   Snowmass Village, CO 
 Billy Fielding   Colorado Springs, CO 
 Luke Ledebur   Grand Junction, CO 
 Hunter LaCouture   Franktown, CO 
 Brendon Kempin (15)   Sandy, UT 
 Drew Brigham   Eagle, ID 
 Jordan Lyden (5)   Saint George, UT 
 Duncan Alger   Springdale, UT 
 Matt Sayre (11)   Denver, CO 
 Connor Petrou   Centennial, CO 
 Julian Melcer   Boulder, CO 
 Tanner Berkabile (10)   Las Vegas, NV 
 Daniel Steinhauser   Greenwood Village, CO 
 Hayden Sabatka (6)   Lonetree, CO 
 Spencer Hafen   Farmington, UT 
 Matt Oddonetto   Boise, ID 
 Dallas Hunt   Twin Falls, ID 
 Yannik Mahlangu (4)   Henderson, NV 
 Travis Kimsey   Colorado Springs, CO 
 Harrison Lang   Longmont, CO 
 Jihoon Noh   Salt Lake City, UT 
 Brian Patrick Foley (7)   Las Vegas, NV 
 Travis Beck   Las Vegas, NV 
 Max McCoy Novak (12)   Las Vegas, NV 
 Stephen Moore   Colorado Springs, CO 
 John Pearce (2)   Provo, UT 
Round of 16
 K. Yee (1)  
 6-4; 6-1 
 S. Bohne (9)  
 6-2; 6-4 
 J. Swiggart (8)  
 6-0; 6-0 
 B. Mehall (14)  
 6-2; 6-1 
 H. LaCouture  
 7-5; 1-6; 7-5 
 B. Kempin (15)  
 6-1; 6-1 
 J. Lyden (5)  
 6-1; 6-1 
 M. Sayre (11)  
 6-2; 6-1 
 T. Berkabile (10)  
 6-2; 6-1 
 H. Sabatka (6)  
 6-0; 6-3 
 M. Oddonetto  
 6-4; 6-3 
 Y. Mahlangu (4)  
 6-0; 6-0 
 H. Lang  
 6-2; 6-0 
 B. Foley (7)  
 6-4; 6-3 
 M. McCoy Novak (12)  
 6-4; 6-2 
 J. Pearce (2)  
 6-3; 6-4 
Quarterfinals
 K. Yee (1)  
 6-3; 6-2 
 B. Mehall (14)  
 6-3; 6-4 
 B. Kempin (15)  
 6-0; 6-1 
 M. Sayre (11)  
 7-6; 6-3 
 H. Sabatka (6)  
 6-3; 6-2 
 Y. Mahlangu (4)  
 6-2; 7-5 
 B. Foley (7)  
 6-1; 6-4 
 J. Pearce (2)  
 6-4; 6-1 
Semifinals
 K. Yee (1)  
 6-2; 6-1 
 B. Kempin (15)  
 6-1; 6-1 
 Y. Mahlangu (4)  
 6-1; 6-0 
 B. Foley (7)  
 4-6; 6-3; 6-4 
Finals
 K. Yee (1)  
 6-1; 6-4 
 K. Yee (1) 
 6-4; 6-3 
 B. Foley (7)  
 7-6; 6-7; 6-4 

 B. Kempin (15)  
  
 Y. Mahlangu (4)  
  

 B. Kempin (15) 
 7-6; 6-3 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative