ITA Great Pumpkin Sectional Chmps.
   Boys' 16 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 David Mitchell (1)   Castle Rock, CO 
 Colin Green   Edwards, CO 
 Parth Raina (10)   Boise, ID 
 Evan Roth   Las Vegas, NV 
 Lucas Lee (7)   Las Vegas, NV 
 Matthew Golub   Evergreen, CO 
 Jonathan Kaufman (15)   Centennial, CO 
 Colton McBride   North Ogden, UT 
 Spencer Lang (4)   Longmont, CO 
 Nicholas Karagienakos   Las Vegas, NV 
 Rohan Gupte (11)   Las Vegas, NV 
 Graysen Huff   Eagle, ID 
 Miko Pasimio   Las Vegas, NV 
 Dillon Meyer   Billings, MT 
 Kevin Colopy (14)   Park City, UT 
 Blayze O'Keefe   Las Vegas, NV 
 Brandon Nachbar   Colorado Springs, CO 
 Galen Arney (9)   Boulder, CO 
 Vignesh Senthilvel   Highlands Ranch, CO 
 Jesse Ruder-Hook (6)   Denver, CO 
 Connor McPherson   Centennial, CO 
 Dylan Harvala (13)   Missoula, MT 
 Azat Hankuliyev   Salt Lake City, UT 
 Matthew Pearce (3)   Provo, UT 
 Fletcher Kerr   Denver, CO 
 Tanner Trace (12)   Fort Collins, CO 
 Matthew Douglas   Santa Clara, UT 
 Zachary Fryer (8)   Lonetree, CO 
 William Son   Aurora, CO 
 Ryan Kempin (16)   Sandy, UT 
 Ignatius Castelino   Superior, CO 
 Trevor Johnson (2)   Las Vegas, NV 
Round of 16
 D. Mitchell (1)  
 6-0; 6-2 
 P. Raina (10)  
 6-2; 6-1 
 L. Lee (7)  
 6-2; 6-0 
 J. Kaufman (15)  
 6-1; 6-0 
 S. Lang (4)  
 6-1; 6-0 
 R. Gupte (11)  
 6-0; 6-4 
 M. Pasimio  
 6-0; 6-2 
 K. Colopy (14)  
 6-4; 6-1 
 B. Nachbar  
 3-6; 6-1; 6-2 
 J. Ruder-Hook (6)  
 6-0; 6-4 
 D. Harvala (13)  
 6-0; 4-6; 6-2 
 M. Pearce (3)  
 6-3; 6-3 
 T. Trace (12)  
 6-3; 1-6; 6-4 
 Z. Fryer (8)  
 6-0; 6-0 
 R. Kempin (16)  
 6-0; 6-3 
 T. Johnson (2)  
 6-3; 6-1 
Quarterfinals
 D. Mitchell (1)  
 4-6; 6-0; 6-2 
 J. Kaufman (15)  
 6-4; 6-2 
 R. Gupte (11)  
 6-3; 6-3 
 K. Colopy (14)  
 4-6; 6-0; 6-2 
 J. Ruder-Hook (6)  
 7-5; 6-3 
 M. Pearce (3)  
 6-2; 7-5 
 Z. Fryer (8)  
 6-2; 6-1 
 T. Johnson (2)  
 6-1; 6-0 
Semifinals
 D. Mitchell (1)  
 6-2; 6-2 
 K. Colopy (14)  
 6-3; 6-3 
 M. Pearce (3)  
 6-3; 6-1 
 T. Johnson (2)  
 6-0; 6-4 
Finals
 D. Mitchell (1)  
 6-0; 3-6; 6-2 
 D. Mitchell (1) 
 5-7; 7-6; 6-3 
 M. Pearce (3)  
 6-3; 6-3 

 K. Colopy (14)  
  
 T. Johnson (2)  
  

 T. Johnson (2) 
 6-1; 6-0 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative