ITA Great Pumpkin Sectional Chmps.
   Girls' 16 Singles - Bottom Half   

Round of 64
33   Katharine Kirby   Thornton, CO 
34   Taylor Calton   Highland, UT 
35   Taylor Larreau   Las Vegas, NV 
36   Bria Smith (16)   Denver, CO 
37   Jordyn McGinnis   Saint George, UT 
38   Andrea Motley   Fort Collins, CO 
39   Melissa Low   Bountiful, UT 
40   Jordan Appel (8)   Cherry Hills Village, CO 
41   Kalyssa Hall   Colorado Springs, CO 
42   Emily Tanner   Sandy, UT 
43   Natassja Westover   Orem, UT 
44   Alex Middleton (9)   Columbine Valley, CO 
45   Shelby Cerkovnik   Highlands Ranch, CO 
46   Meranda Bowen   Farmington, UT 
47   Kaitlyn Motley   Fort Collins, CO 
48   Katya Kulikova (4)   Kalispell, MT 
49   Sarah Willes   Draper, UT 
50   Ashley Wao-Udin   Las Vegas, NV 
51   Jennifer Perkins   Homedale, ID 
52   Nevada Apollo (13)   Las Vegas, NV 
53   Libby Longson   Salt Lake Cty, UT 
54   Glenna Gee-Taylor   Louisville, CO 
55   Paris Reese   Henderson, NV 
56   Nicole Kalhorn (6)   Colorado Springs, CO 
57   Kaitlin Ramsey   Salt Lake City, UT 
58   Rachel Grubbs   Steamboat Springs, CO 
59   Julia MacDonald   Las Vegas, NV 
60   Erin Blessing (11)   Salt Lake City, UT 
61   Nicole Gardner   Henderson, NV 
62   Kathryn Hall   Greenwood Village, CO 
63   Bye    
64   Mira Ruder-Hook (2)   Denver, CO 
Round of 32
 T. Calton  
 6-0; 6-0 
 B. Smith (16)  
 6-1; 6-1 
 A. Motley  
 6-2; 6-1 
 J. Appel (8)  
 6-1; 6-4 
 K. Hall  
 6-1; 6-2 
 A. Middleton (9)  
 6-1; 6-0 
 S. Cerkovnik  
 6-1; 6-0 
 K. Kulikova (4)  
 6-2; 6-2 
 A. Wao-Udin  
 6-0; 6-0 
 N. Apollo (13)  
 6-0; 6-0 
 G. Gee-Taylor  
 6-0; 6-0 
 N. Kalhorn (6)  
 6-1; 6-1 
 R. Grubbs  
 3-6; 6-2; 6-1 
 E. Blessing (11)  
 Wd (inj) 
 K. Hall  
 6-1; 6-0 
 M. Ruder-Hook (2)  
  
Round of 16
 T. Calton  
 6-2; 6-1 
 J. Appel (8)  
 6-0; 6-0 
 A. Middleton (9)  
 2-6; 6-1; 6-3 
 K. Kulikova (4)  
 6-3; 6-2 
 N. Apollo (13)  
 6-1; 6-2 
 N. Kalhorn (6)  
 6-1; 6-0 
 E. Blessing (11)  
 6-2; 7-5 
 M. Ruder-Hook (2)  
 6-1; 6-2 
Quarterfinals
 T. Calton  
 6-3; 6-1 
 A. Middleton (9)  
 6-0; 6-3 
 N. Apollo (13)  
 2-6; 6-2; 6-3 
 M. Ruder-Hook (2)  
 6-2; 6-4 
Semifinals
 T. Calton  
 7-6; 7-6 
 M. Ruder-Hook (2) 
 6-1; 6-2 
 M. Ruder-Hook (2)  
 6-1; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative