USTA/Midwest G18 Jan. Des. Series
   Girls' 18 Singles - Bottom Half   

Round of 64
33   Harley Hutchison   Joliet, IL 
34   Carly Peck   Thiensville, WI 
35   Abbey Hamstra   Wheatfield, IN 
36   Rachel Nelson   Big Prairie, OH 
37   Alexandra Bergman   Winnetka, IL 
38   Karlin Naslund   Oshkosh, WI 
39   Aerielle Pendleton   Orchard Lake, MI 
40   Audrey O'Connor   Park Ridge, IL 
41   Rachel Swartwood   Evansville, IN 
42   Abigail Plecki   Homer Glen, IL 
43   Madeline Ecker   Mequon, WI 
44   Emily Meyers   Naperville, IL 
45   Alexandra Solovyev   Hinsdale, IL 
46   Courtney Burke   Madison, WI 
47   Jacqueline Baum   Highland Park, IL 
48   Katie Brozovich   Clarkston, MI 
49   Aileen MacDonald   Mundelein, IL 
50   Kelly Daniel   Zeeland, MI 
51   Lauren Schectman   Highland Park, IL 
52   Alyson Coran   Mequon, WI 
53   Elizabeth Zordani   Lake Forest, IL 
54   Adorabol Huckleby   Detroit, MI 
55   Anna Zelechonok   Northbrook, IL 
56   Lexi Baylis   Clarkston, MI 
57   Julia Schroeder   Winnetka, IL 
58   Andreea Mitrache   Sterling Heights, MI 
59   Ariel Dechter   Mundelein, IL 
60   Chelsea Carter   Anderson, IN 
61   Caroline Lorenzini   Clarendon Hills, IL 
62   Abby Wang   Novi, MI 
63   Tiffany Chen   Hinsdale, IL 
64   Sandy Niehaus   Cincinnati, OH 
Round of 32
 H. Hutchison  
 6-4; 6-2 
 R. Nelson  
 6-2; 6-2 
 K. Naslund  
 7-6(5); 6-1 
 A. O'Connor  
 6-1; 6-3 
 R. Swartwood  
 6-2; 4-6; 6-1 
 E. Meyers  
 6-2; 6-2 
 A. Solovyev  
 6-0; 6-0 
 K. Brozovich  
 6-0; 6-3 
 K. Daniel  
 3-6; 6-1; 6-1 
 A. Coran  
 6-2; 6-1 
 E. Zordani  
 6-4; 6-1 
 L. Baylis  
 5-7; 7-6; 6-3 
 J. Schroeder  
 6-2; 6-2 
 C. Carter  
 6-3; 6-0 
 C. Lorenzini  
 6-0; 6-3 
 T. Chen  
 6-4; 4-6; 6-2 
Round of 16
 R. Nelson  
 6-2; 6-2 
 A. O'Connor  
 6-1; 6-1 
 R. Swartwood  
 7-5; 5-7; 6-2 
 A. Solovyev  
 6-1; 6-0 
 A. Coran  
 7-6; 6-3 
 L. Baylis  
 6-2; 7-6 
 J. Schroeder  
 4-6; 6-0; 6-3 
 C. Lorenzini  
 6-4; 6-0 
Quarterfinals
 R. Nelson  
 6-4; 6-3 
 A. Solovyev  
 6-0; 6-0 
 L. Baylis  
 Ret (inj) 
 J. Schroeder  
 6-1; 6-2 
Semifinals
 A. Solovyev  
 6-0; 6-2 
 A. Solovyev 
 4-6; 6-3; 6-4 
 L. Baylis  
 6-4; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative