Longwood Super Series L6
   Girls' 16 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Lauren Proctor   Bradenton, FL 
 Bye    
 Arki Truscott   Gold Coast, QU 
 Ashley Zhu   Bradenton, FL 
 Juliet Zhang   Bradenton, FL 
 Lalita Devarakonda    
 Haley Thoresen   Wyoming, OH 
 Jacqueline Lazaro   Largo, FL 
 Thandiwe Kangwa   Fort Myers, FL 
10   Bye    
11   Vibe Baumann    
12   Morgan Woods   Sarasota, FL 
13   Courtney Hebard   Lutz, FL 
14   Melissa Plambeck   Bradenton, FL 
15   Maria Ross   Lakewood Ranch, FL 
16   Liyin Xu   Bradenton, FL 
17   Summer Child   Lindon, UT 
18   Johanna Rutter   Bradenton, FL 
19   Vanina Iordanova   Tampa, FL 
20   Janae Wilson   Sarasota, FL 
21   Ansley Rice   Venice, FL 
22   Laura Kelly   Bradenton, FL 
23   Bye    
24   Elizabeth Norman   Sarasota, FL 
25   Jovana Radmanovic   Orlando, FL 
26   Tara Berg   Lakewood Ranch, FL 
27   Olga Basko   Bradenton, FL 
28   Daniela Nasser   Tampa, FL 
29   Avni Agrawal   Largo, FL 
30   Katja Minaev   Salzburg, SA 
31   Bye    
32   Rachel Rohrabacher   Tampa, FL 
Round of 16
 L. Proctor  
  
 A. Zhu  
 6-1; 6-0 
 J. Zhang  
 6-2; 6-2 
 J. Lazaro  
 6-3; 6-4 
 T. Kangwa  
  
 V. Baumann  
 6-1; 6-1 
 M. Plambeck  
 6-3; 1-6; 10-7 
 M. Ross  
 6-0; 6-1 
 J. Rutter  
 6-1; 6-3 
 J. Wilson  
 7-5; 6-2 
 L. Kelly  
 6-2; 6-0 
 E. Norman  
  
 T. Berg  
 6-3; 4-6; 12-10 
 O. Basko  
 4-6; 6-0; 11-9 
 K. Minaev  
 6-1; 6-2 
 R. Rohrabacher  
  
Quarterfinals
 A. Zhu  
 7-5; 2-6; 10-6 
 J. Zhang  
 Ret (inj) 
 T. Kangwa  
 6-2; 6-1 
 M. Ross  
 6-2; 6-4 
 J. Wilson  
 6-2; 6-2 
 E. Norman  
 6-2; 6-0 
 O. Basko  
 6-0; 6-0 
 R. Rohrabacher  
 6-1; 7-6(1) 
Semifinals
 J. Zhang  
 6-1; 2-6; 10-8 
 M. Ross  
 6-4; 6-4 
 E. Norman  
 6-2; 6-1 
 O. Basko  
 6-4Ret (inj) 
Finals
 M. Ross  
 6-1; 6-4 
 E. Norman 
 6-7; 6-4; 10-5 
 E. Norman  
 6-2; 6-0; 10-7 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative