Longwood Super Series L6
   Girls' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Cheyenne Lilienthal   Wesley Chapel, FL 
 Bye    
 Milka Dickson   Bradenton, FL 
 Gabriel Karatantcheva   Bradenton, FL 
 Whitney Osuigwe   Bradenton, FL 
 Bye    
 Yu Liu   Bradenton, FL 
 Laurel Wanger   Belleair, FL 
 Kylie Moulin   Lithia, FL 
10   Bye    
11   Nadine DelCarmen   Mangilao, GU 
12   Margeaux Phipps   Tampa, FL 
13   Willow Weintraub   Sarasota, FL 
14   Bye    
15   Jackie O'Reilly   Wesley Chapel, FL 
16   Swara Kulkarni   Bradenton, FL 
17   Paola Beteta   Mexico City, DI 
18   Xiangruyi Ji   Bradenton, FL 
19   Bye    
20   Tatiana Samurgasheva   Bradenton, FL 
21   Leonie Kung   Bradenton, FL 
22   Korina Zimring   Tampa, FL 
23   Bye    
24   Julia Gabay   Safety Harbor, FL 
25   Rachael Reichenbach   Brighton, MI 
26   Sophia Edwards   Sarasota, FL 
27   Bye    
28   Ava Sowell   Clearwater, FL 
29   McKenna Gassman   Lake Orion, MI 
30   Tess Studdiford   Lithia, FL 
31   Bye    
32   Ja'cara Gillis   Fort Myers, FL 
Round of 16
 C. Lilienthal  
  
 G. Karatantcheva  
 Wd (ill) 
 W. Osuigwe  
  
 L. Wanger  
 6-3; -6(13-11); 10-8 
 K. Moulin  
  
 N. DelCarmen  
 7-5; 1-6; 12-10 
 W. Weintraub  
  
 S. Kulkarni  
 6-0; 6-0 
 X. Ji  
 6-2; 6-3 
 T. Samurgasheva  
  
 L. Kung  
 6-1; 6-0 
 J. Gabay  
  
 S. Edwards  
 6-1; 6-4 
 A. Sowell  
  
 T. Studdiford  
 6-0; 6-2 
 J. Gillis  
  
Quarterfinals
 C. Lilienthal  
 6-4; 6-1 
 W. Osuigwe  
 6-2; 6-4 
 K. Moulin  
 6-3; 6-2 
 S. Kulkarni  
 7-5; 2-6; 12-10 
 X. Ji  
 7-5; 6-3 
 J. Gabay  
 7-6(4); 6-3 
 A. Sowell  
 6-2; 6-1 
 J. Gillis  
 6-0; 6-0 
Semifinals
 C. Lilienthal  
 6-1; 6-0 
 S. Kulkarni  
 3-6; 6-3; 10-8 
 J. Gabay  
 6-4; 6-1 
 A. Sowell  
 6-3; 2-6; 10-6 
Finals
 C. Lilienthal  
 6-0; 6-3 
 A. Sowell 
 5-4Ret (ad) 
 A. Sowell  
 6-0; 6-1 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative