Serendipity April Designated BG14
   Boys' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Adam Ambrozy   South Pasadena, FL 
 Peter Litsky   St Petersburg, FL 
 Austin Debruyne   Plantation, FL 
 John Jorgeson   Bradenton, FL 
 Jason Legall   Palm Coast, FL 
 Shubham Aggarwal   Pompano Beach, FL 
 Ignacio Martinez   Weston, FL 
 Christian Alshon   Boca Raton, FL 
 Noah Makarome   Wesley Chapel, FL 
10   John Carlin   Fort Myers, FL 
11   Vasil Kirkov   Tampa, FL 
12   Daniel Soyfer   Sunrise, FL 
13   William Shkrob   Lakewood Ranch, FL 
14   Christopher Ephron   Pensacola, FL 
15   Keaton Allwardt   Boca Raton, FL 
16   John Michael Holtmann   Coral Gables, FL 
17   Andres Andrade   Bradenton, FL 
18   Albert Go   Merritt Island, FL 
19   David Mottice   Tallahassee, FL 
20   Pietro Rimondini   Boca Raton, FL 
21   James Massie   West Palm Beach, FL 
22   Agie Moreno   Wesley Chapel, FL 
23   Gabriel Carvajal   Weston, FL 
24   Bailey Showers   St Pete Beach, FL 
25   Morgan Dill   Coral Gables, FL 
26   Vincent Caracappa   Wesley Chapel, FL 
27   Colter Decoste   Stuart, FL 
28   Davey Roberts   Palm Coast, FL 
29   Mason Beiler   Palm Harbor, FL 
30   Brandon Shanklin   Miramar, FL 
31   Sean Burnette   Tampa, FL 
32   Andre Johnson   Sarasota, FL 
Round of 16
 A. Ambrozy  
 6-2; 6-0 
 A. Debruyne  
 Wd (ill) 
 S. Aggarwal  
 6-1; 6-1 
 I. Martinez  
 6-3; 6-3 
 N. Makarome  
 6-1; 6-3 
 D. Soyfer  
 6-1; 3-6; 10-6 
 C. Ephron  
 6-3; 6-1 
 K. Allwardt  
 3-6; 7-5; 10-3 
 A. Go  
 6-3; 4-6; 10-3 
 P. Rimondini  
 6-2; 6-2 
 A. Moreno  
 6-4; 6-2 
 B. Showers  
 1-6; 6-2; 10-8 
 V. Caracappa  
 1-6; 7-5; 10-5 
 D. Roberts  
 6-2; 6-4 
 B. Shanklin  
 6-2; 6-4 
 A. Johnson  
 6-3; 6-3 
Quarterfinals
 A. Ambrozy  
 6-1; 6-2 
 I. Martinez  
 6-7(4); 6-2; 10-6 
 N. Makarome  
 6-1; 6-0 
 C. Ephron  
 6-2; 6-3 
 P. Rimondini  
 6-1; 6-4 
 B. Showers  
 3-6; 6-3; 12-10 
 D. Roberts  
 6-2; 6-1 
 A. Johnson  
 6-0; 6-2 
Semifinals
 A. Ambrozy  
 6-2; 4-6; 10-6 
 N. Makarome  
 6-1; 6-1 
 P. Rimondini  
 6-1; 6-3 
 D. Roberts  
 6-4; 6-2 
Finals
 N. Makarome  
 6-3; 4-6; 10-6 
 P. Rimondini 
 6-4; 6-3 
 P. Rimondini  
 6-3; 6-1 

 A. Ambrozy  
  
 D. Roberts  
  

 D. Roberts 
 6-3; 0-6; 10-4 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative