GCTA Area Qualifier
   Boys' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Matthew Wareti   Columbus, OH 
 Bye    
 Jacob Teich   New Albany, OH 
 Alex Heydorn   Powell, OH 
 Kent Seitz   Dublin, OH 
 Bye    
 Connor Geelan   Dublin, OH 
 Julian Judge   New Albany, OH 
 Canyon Teague   Gahanna, OH 
10   Bye    
11   David Seckel   Columbus, OH 
12   Kyle Carruthers   Bexley, OH 
13   Jack Buchan   Dublin, OH 
14   Douglas Ganim   Westerville, OH 
15   Peter Pema   Columbus, OH 
16   Kai Yang   Upper Arlington, OH 
17   Michael Sikora   Upper Arlington, OH 
18   Christopher Hemmingsen   Columbus, OH 
19   Aaron Scott   Westerville, OH 
20   Ryan Bibo   Powell, OH 
21   Ezer Smith   Columbus, OH 
22   Jack Klein   Columbus, OH 
23   Bye    
24   Brandon Griffin   Upper Arlington, OH 
25   Dennis Gleason   Gahanna, OH 
26   Abram Schottenstein   Bexley, OH 
27   Bye    
28   Nate Wallace   Columbus, OH 
29   Jared Judson   Dublin, OH 
30   Rathnakishore Giri   New Albany, OH 
31   Bye    
32   Stu Little   Columbus, OH 
Round of 16
 M. Wareti  
  
 J. Teich  
 Def (ns) 
 K. Seitz  
  
 J. Judge  
 6-0; 6-1 
 C. Teague  
  
 D. Seckel  
 6-3; 6-1 
 J. Buchan  
 6-7; 7-5; 1-0(10) 
 P. Pema  
 6-1; 6-2 
 C. Hemmingsen  
 6-4; 6-1 
 A. Scott  
 Wo (inj) 
 J. Klein  
 7-5; 6-3 
 B. Griffin  
  
 A. Schottenstein  
 6-1; 6-1 
 N. Wallace  
  
 R. Giri  
 6-1; 7-5 
 S. Little  
  
Quarterfinals
 M. Wareti  
 6-1; 6-0 
 K. Seitz  
 6-1; 6-0 
 C. Teague  
 6-3; 6-2 
 J. Buchan  
 6-4; 6-2 
 A. Scott  
 4-6; 6-1; 1-0(1) 
 B. Griffin  
 6-1; 6-2 
 N. Wallace  
 7-5; 6-4 
 S. Little  
 6-1; 6-0 
Semifinals
 M. Wareti  
 6-3Ret (inj) 
 C. Teague  
 6-1; 6-1 
 B. Griffin  
 6-1; 6-1 
 S. Little  
 6-3; 6-0 
Finals
 M. Wareti  
 6-1; 6-0 
 S. Little 
 6-3; 4-6; 1-0(9) 
 S. Little  
 6-2; 6-1 

 C. Teague  
  
 B. Griffin  
  

 C. Teague 
 6-3; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative