OV Midwest Qualifier G18
   Girls' 18 Singles - Bottom Half   

Round of 64
33   Aliza Williams   Loveland, OH 
34   Amy Ostrow   Beavercreek, OH 
35   Claire Hamilton   Charleston, WV 
36   Katie Shepherd   Dublin, OH 
37   Sierra Nellessen   Tipp City, OH 
38   Elizabeth Staley   Cincinnati, OH 
39   Bye    
40   Lauren Thai   Galloway, OH 
41   Julie Brockman   Springboro, OH 
42   Meghan Letizia   Dublin, OH 
43   Bye    
44   Meili Martin   Proctorville, OH 
45   Brooke Dennis   Cincinnati, OH 
46   Lauren Stechschulte   Columbus, OH 
47   Bye    
48   Aundrea Busse   Springboro, OH 
49   Cassandra Powell   Vienna, WV 
50   Megan Brdicka   Galena, OH 
51   Nicole Soutar   West Chester, OH 
52   Elaine Cloern   Columbus, OH 
53   Samantha Kruger   Cincinnati, OH 
54   Alicia Dimaccio   Powell, OH 
55   Bye    
56   My Linh Li   Galloway, OH 
57   Anne Lutz   Dayton, OH 
58   Chloe Sollars   Kingston, OH 
59   Bye    
60   Taylor Holden   West Chester, OH 
61   Kelley Jiang   Columbus, OH 
62   Erin Donnelly   Maineville, OH 
63   Bye    
64   Brooke Broda   West Chester, OH 
Round of 32
 A. Williams  
 6-2; 6-2 
 K. Shepherd  
 6-3; 6-3 
 S. Nellessen  
 3-6; 6-1; 1-0(2) 
 L. Thai  
  
 M. Letizia  
 6-2; 6-2 
 M. Martin  
  
 B. Dennis  
 6-0; 6-1 
 A. Busse  
  
 M. Brdicka  
 6-1; 6-1 
 N. Soutar  
 2-6; 6-2; 1-0(8) 
 S. Kruger  
 6-2; 6-1 
 M. Li  
  
 A. Lutz  
 6-2; 6-3 
 T. Holden  
  
 K. Jiang  
 6-3; 6-2 
 B. Broda  
  
Round of 16
 K. Shepherd  
 6-3; 6-1 
 L. Thai  
 6-1; 6-4 
 M. Martin  
 6-0; 6-0 
 A. Busse  
 6-1; 6-4 
 N. Soutar  
 6-3; 6-3 
 M. Li  
 6-4; 6-1 
 T. Holden  
 6-0; 6-0 
 B. Broda  
 6-0; 6-0 
Quarterfinals
 L. Thai  
 6-2; 6-1 
 A. Busse  
 6-4; 6-2 
 M. Li  
 1-6; 6-4; 1-0(7) 
 B. Broda  
 6-2; 6-4 
Semifinals
 A. Busse  
 6-1; 6-6Ret (ill) 
 B. Broda 
 6-4; 6-1 
 B. Broda  
 6-2; 6-3 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative