YTC Summer Champs/Challenger
   Boys' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Wendell Watanabe   Duvall, WA 
 Bye    
 Levi Huddleston   Moses Lake, WA 
 Andrew Gunstone   Sequim, WA 
 William Hough   Spokane, WA 
 David Furman   Lake Oswego, OR 
 Kade Fitzgerald   Fairbanks, AK 
 Michael Quinn   Portland, OR 
 Rendell Burghart   Anchorage, AK 
10   Bye    
11   Sebastian Koning   Kelowna, BC 
12   Nick Jarvis   Gig Harbor, WA 
13   Eddie Lewis   Anchorage, AK 
14   Bye    
15   Michael Bitcon   Kelowna, BC 
16   Patrick Quinn   Portland, OR 
17   Kyle Stone   Hermiston, OR 
18   Sam Blattner   Seattle, WA 
19   Bye    
20   Sam Malech   Portland, OR 
21   Spencer Watanabe   Duvall, WA 
22   Joshua Black   Moses Lake, WA 
23   Bye    
24   Aaron Farmer   Yakima, WA 
25   Hunter Sears   Ephrata, WA 
26   Jamil Qazi   Wenatchee, WA 
27   Daniel Foster   Yakima, WA 
28   Nicholas Raugust   Fairbanks, AK 
29   Tyler Knapp   Moses Lake, WA 
30   Kristian Kiland   Prince George, BC 
31   Bye    
32   Rafa Hewett Steiger   Juliaetta, ID 
Round of 16
 W. Watanabe  
  
 L. Huddleston  
 6-1; 6-2 
 W. Hough  
 2-6; 6-2; 7-6(10-6)) 
 M. Quinn  
 6-2; 6-2 
 R. Burghart  
  
 S. Koning  
 6-4; 6-2 
 E. Lewis  
  
 M. Bitcon  
 6-4; 6-1 
 S. Blattner  
 Def (ns) 
 S. Malech  
  
 S. Watanabe  
 6-1; 6-0 
 A. Farmer  
  
 H. Sears  
 6-3; 6-0 
 D. Foster  
 6-0; 6-0 
 K. Kiland  
 6-0; 6-4 
 R. Hewett Steiger  
  
Quarterfinals
 W. Watanabe  
 6-1; 6-0 
 W. Hough  
 6-1; 6-2 
 R. Burghart  
 6-3; 6-3 
 M. Bitcon  
 6-1; 6-2 
 S. Malech  
 6-0; 6-1 
 S. Watanabe  
 6-2; 6-3 
 D. Foster  
 6-1; 6-2 
 R. Hewett Steiger  
 6-1; 6-3 
Semifinals
 W. Watanabe  
  
 M. Bitcon  
 6-2; 6-1 
 S. Malech  
 6-4; 6-3 
 D. Foster  
 6-2; 6-1 
Finals
 W. Watanabe  
 6-1; 6-3 
 W. Watanabe 
 6-1; 6-4 
 S. Malech  
 6-0; 4-6; 10-7 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative