ITA BG14 Fall Circuit
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 14 Singles   
  F    Richter Jordaan d. Tom Melville   6-3; 6-3
  SF    Richter Jordaan d. Jack Moldenhauer   6-2; 6-1
  SF    Tom Melville d. Stefan Orton-Urbina   6-0; 6-3
  QF    Richter Jordaan d. Jesse Haas   6-4; 6-0
  QF    Jack Moldenhauer d. Jared Mansell   6-2; 6-1
  QF    Stefan Orton-Urbina d. Miller Silbey   6-7; 6-4; 6-2
  QF    Tom Melville d. Jonathan Ben-Rey   6-1; 6-0
  16    Jesse Haas d. Aurin Bagchi   6-4; 6-1
  16    Richter Jordaan d. Brigham Andrus   6-2; 6-1
  16    Jared Mansell d. Sam Hafen   6-1; 6-1
  16    Jack Moldenhauer d. Cesar Castro   6-1; 6-4
  16    Miller Silbey d. Caden Moortgat   7-5; 6-4
  16    Stefan Orton-Urbina d. Patrick Seby   5-7; 6-3; 6-3
  16    Tom Melville d. Brett Finan   7-6; 7-6
  16    Jonathan Ben-Rey d. Charlie Franks   6-0; 6-0
  32    Aurin Bagchi d. Sammy Mangum   Wd (admin)
  32    Richter Jordaan d. Zachary Tuvida   6-2; 6-3
  32    Brigham Andrus d. Noah Austin   6-0; 6-1
  32    Jared Mansell d. Adam Tzeng   3-6; 7-5; 6-4
  32    Cesar Castro d. Mitchell Johnson   6-2; 6-3
  32    Jack Moldenhauer d. Cooper Harrison   6-0; 6-1
  32    Caden Moortgat d. Marcos Zelver   6-4; 6-2
  32    Miller Silbey d. Keith McMullin   6-4; 6-3
  32    Patrick Seby d. Spencer Smith   6-2; 7-6
  32    Tom Melville d. Eric Lim   6-1; 6-2
  32    Brett Finan d. Elliot Klein   7-6; 3-6; 7-6
  32    Charlie Franks d. Emry Wood   6-0; 6-1

West Draw:
  F    Adam Tzeng d. Elliot Klein   6-2; 6-7; 6-0
  SF    Elliot Klein d. Marcos Zelver   6-1; 6-2
  QF    Adam Tzeng d. Mitchell Johnson   6-3; 6-3
  QF    Marcos Zelver d. Spencer Smith   6-3; 6-0
  QF    Elliot Klein d. Emry Wood   6-0; 6-1
  R1    Zachary Tuvida d. Noah Austin   6-2; 6-2
  R1    Mitchell Johnson d. Cooper Harrison   6-3; 6-1
  R1    Marcos Zelver d. Keith McMullin   6-2; 0-6; 7-6
  R1    Elliot Klein d. Eric Lim   6-3; 6-0

North Draw:
  F    Brett Finan d. Brigham Andrus   6-0; 6-1
  SF    Brigham Andrus d. Cesar Castro   6-4; 2-6; 6-3
  SF    Brett Finan d. Caden Moortgat   4-6; 6-2; 6-4
  QF    Brigham Andrus d. Aurin Bagchi   6-0; 6-2
  QF    Cesar Castro d. Sam Hafen   6-1; 6-4
  QF    Caden Moortgat d. Patrick Seby   6-4; 6-7; 6-4
  QF    Brett Finan d. Charlie Franks   4-6; 6-4; 6-2

South Draw:
  F    Noah Austin d. Keith McMullin   7-5; 6-0
  SF    Noah Austin d. Cooper Harrison   6-0; 6-0
  SF    Keith McMullin d. Eric Lim   6-2; 2-6; 6-2
  QF    Noah Austin d. Sammy Mangum   Def (ns)

Northwest Draw:
  F    Aurin Bagchi d. Patrick Seby   6-4; 6-3
  SF    Aurin Bagchi d. Sam Hafen   6-1; 6-0
  SF    Patrick Seby d. Charlie Franks   3-6; 6-4; 1-0Ret (inj)

Northeast Draw:
  F    Jesse Haas d. Miller Silbey   6-4; 6-1
  SF    Jesse Haas d. Jared Mansell   4-6; 6-2; 6-1
  SF    Miller Silbey d. Jonathan Ben-Rey   Wd (inj)

Southwest Draw:
  SF    Spencer Smith d. Emry Wood   7-5; 3-6; 6-4


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on September 10, 2012 at 4:15 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative