ITA BG16 Fall Circuit
   Latest Results   


  Boys' 16 Singlesback to top   
  F    Dylan Levitt d. Clayton Alenik   7-6; 6-4
  SF    Clayton Alenik d. Miko Pasimio   7-6; 6-4
  SF    Dylan Levitt d. Jonathan Dollahite   6-0; 6-2

West Draw:
  F    Ryan Kempin d. Gavin Hatter   7-5; 6-0
  SF    Ryan Kempin d. Rj Parker   6-0; 6-1
  SF    Gavin Hatter d. Brocton Andrus   6-2; 6-1

North Draw:
  F    Blayze O'Keefe d. Caleb Brand   6-2; 6-3
  SF    Caleb Brand d. Gabriel Andersen   6-2; 6-1
  SF    Blayze O'Keefe d. Galen Arney   6-1; 6-1

South Draw:
  F    Christian Valle d. Mitchell Mansell   7-5; 6-0
  SF    Christian Valle d. Vincent Rucci   6-0; 6-0
  SF    Mitchell Mansell d. Matthew Douglas   7-5; 6-3

Northwest Draw:
  F    Zach Garner d. Noah Reiss   6-4; 6-4
  SF    Noah Reiss d. Benjamin Gajardo   6-0; 6-2
  SF    Zach Garner d. William Benson   6-1; 6-1

Northeast Draw:
  F    Azat Hankuliyev d. Spencer Lang   6-1; 6-3
  SF    Azat Hankuliyev d. Hunter Blalack   7-6; 6-3
  SF    Spencer Lang d. Zachary Surmacz   6-7; 7-5; 6-3

Southwest Draw:
  F    Sam Babayan d. Chase Stoner   3-6; 6-4; 7-6
  SF    Chase Stoner d. Tristan Hoyle   4-6; 6-1; 6-0
  SF    Sam Babayan d. Ryland McDermott   Wo (emerg)

Southeast Draw:
  F    Conor Safbom d. Kyler Baumgartner   Wo (emerg)
  SF    Kyler Baumgartner d. Jackson Turner   6-2; 6-1
  SF    Conor Safbom d. Mason Brockbank   6-1; 6-3

All Boys' 16 Singles Matches
 
  Girls' 16 Singlesback to top   
  F    Nevada Apollo d. Samantha Smith   6-7; 6-3; 7-6
  SF    Samantha Smith d. Elvena Gevargiz   6-2; 6-4
  SF    Nevada Apollo d. Alexis Vincent   6-1; 6-3

West Draw:
  F    Caroline Kawula d. Annie Walker   6-2; 6-3
  SF    Annie Walker d. Amber Del Rosario   6-1; 7-5
  SF    Caroline Kawula d. Hayley Scarano   6-3; 6-1

North Draw:
  F    Whitney Weisberg d. Sarah Clifford   3-6; 7-5; 6-4
  SF    Whitney Weisberg d. Skylar Schossberger   6-3; 6-3
  SF    Sarah Clifford d. Sedona Gallagher   6-3; 6-1

South Draw:
  F    Alex Pessoa d. Zoe Lier   6-4; 6-0
  SF    Alex Pessoa d. Abigail Till   6-1; 6-1
  SF    Zoe Lier d. Josie Legarza   4-6; 6-3; 7-6

Northwest Draw:
  F    Chloe Henderson d. Christina Sanders   6-4; 6-1
  SF    Chloe Henderson d. Kristen Newell   7-5; 6-1
  SF    Christina Sanders d. Racquel Holder   7-5; 6-2

Northeast Draw:
  F    Tate Schroeder d. Brenda Aguilar   6-3; 6-0
  SF    Tate Schroeder d. Lacey Hancock   6-1; 6-3
  SF    Brenda Aguilar d. Kate Cusick   Wo (emerg)

Southwest Draw:
  F    Rachel Lee d. Chloe Brandt   Wo (emerg)
  SF    Rachel Lee d. Julia MacDonald   7-6; 6-3
  SF    Chloe Brandt d. Isabella Shelton   6-3; 5-7; 10-5

Southeast Draw:
  F    Abbi Klein d. Rachel Roundy   Wo (emerg)
  SF    Abbi Klein d. Madison Foley   6-3; 5-7; 7-5
  SF    Rachel Roundy d. Bergen Nelson   6-2; 6-3

All Girls' 16 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on September 9, 2012 at 5:29 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative