ITA BG18 Fall Circuit
   Latest Results   


  Boys' 18 Singlesback to top   
  F    Trevor Johnson d. Harrison Lang   6-2; 6-4
  SF    Harrison Lang d. Max McCoy Novak   6-3; 6-4
  SF    Trevor Johnson d. Brendon Kempin   6-4; 6-1

West Draw:
  F    Cody Crandall d. Grant Hawkes   7-5; 4-0Ret (inj)
  SF    Cody Crandall d. Creel Smith   6-7; 6-4; 6-1
  SF    Grant Hawkes d. Vignesh Senthilvel   7-6; 6-2

North Draw:
  F    Alexander Braun d. Zachary Fryer   54-6; 6-0; 9-7
  SF    Zachary Fryer d. Angel Aguilar   6-2; 6-0
  SF    Alexander Braun d. Lucas Lee   6-3; 2-6; 6-4

South Draw:
  F    Jonathan Kaufman d. Max Roder   Wo (emerg)
  SF    Jonathan Kaufman d. Gabriel Cerritos   6-3; 7-5

Northwest Draw:
  F    Chrys Castro d. William Elmore   6-3; 6-2
  SF    William Elmore d. Cassell King   6-2; 6-3
  SF    Chrys Castro d. John Wingate   6-4; 6-2

Northeast Draw:
  F    Ozzy Abraham d. Rohan Gupte   6-1; 6-3
  SF    Ozzy Abraham d. Samuel Tullis   6-4; 4-6; 6-3
  SF    Rohan Gupte d. Parker Jones   6-1; 6-2

Southwest Draw:
  F    Colton McBride d. Brenton Reyner   6-2; 7-5
  SF    Brenton Reyner d. Ozzie Tavares   Def (ns)
  SF    Colton McBride d. Marvin Pagayonan   6-4; 6-1

All Boys' 18 Singles Matches
 
  Girls' 18 Singlesback to top   
  F    Kanela Adamson d. Alex Middleton   6-4; 6-4
  SF    Alex Middleton d. Bianca Mok   6-2; 7-5
  SF    Kanela Adamson d. Alexa Brandt   6-1; 6-2

West Draw:
  F    Nikki Newell d. Hannah Tatlock   6-7; 6-2; 6-1
  SF    Nikki Newell d. Killian Doran   6-2; 6-1
  SF    Hannah Tatlock d. Emily Tanner   6-2; 6-1

North Draw:
  F    Taylor Calton d. Aphrah Brokaw   6-2; 6-2
  SF    Taylor Calton d. Mckay Novak   6-3; 6-0
  SF    Aphrah Brokaw d. Hailey Blalack   6-0; 6-1

South Draw:
  F    Brooke Burnside d. Tiffany Newell   2-6; 7-5; 6-4
  SF    Brooke Burnside d. Ashley Wao-Udin   7-5; 7-6
  SF    Tiffany Newell d. Alexandra Wallin   6-2; 6-3

Northwest Draw:
  F    Cydnee Wilkinson d. Katie Sweet   7-5; 6-2
  SF    Cydnee Wilkinson d. Chelsea Crovetti   Def (ns)
  SF    Katie Sweet d. Jennifer Perkins   6-2; 6-0

Northeast Draw:
  F    Summer Dvorak d. Kelli Woodman   7-5; 6-3
  SF    Kelli Woodman d. Madeline Foley   6-2; 6-3
  SF    Summer Dvorak d. Erin Blessing   6-2; 7-6

Southwest Draw:
  F    Elizabeth Fryberger d. Katya Kulikova   Wd (inj)
  SF    Elizabeth Fryberger d. Sydney Monson   6-4; 6-4
  SF    Katya Kulikova d. Christine Olivo   7-5; 6-3

Southeast Draw:
  F    Madeline Saunders d. Jordan Minnick   6-2; 6-4
  SF    Madeline Saunders d. Erica Valimaki  
  SF    Jordan Minnick d. Natassja Westover   6-2; 6-3

All Girls' 18 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on September 9, 2012 at 6:17 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative