Frisco ZAT
   Boys' 16 Singles - Green - Final Rounds   

Round of 32
 Dylan Tcheng   Carrollton, TX 
 Bye    
 Darius Spann   Garland, TX 
 Dillon Tye   Allen, TX 
 Nicholas Sarich   Frisco, TX 
 Alan Doan   Richardson, TX 
 Colton Sager   Rockwall, TX 
 Rishabh Tembulkar   Plano, TX 
 Tyler Sporisky   Colleyville, TX 
10   Bye    
11   Clint Quipit   Midlothian, TX 
12   Dheemant Nathani   Plano, TX 
13   Derek Bacewicz   Frisco, TX 
14   Matthew Gola   Roanoke, TX 
15   Collin Williams   Katy, TX 
16   Colin McDonald   Arlington, TX 
17   Vincent Le   Murphy, TX 
18   Joathan Buckner   Cedar Hill, TX 
19   Hunter Foster   Kaufman, TX 
20   Matt McDowell   Bedford, TX 
21   David Edwards   North Richland Hills, TX 
22   Connor Henson   Frisco, TX 
23   Bye    
24   Trent Pence   Hurst, TX 
25   Albert Wu   Plano, TX 
26   Matthew Shorrock   Ennis, TX 
27   Bye    
28   Dylan Tcheng   Carrollton, TX 
29   Christian Bailey   Argyle, TX 
30   Tyler Davis   Lipan, TX 
31   Bye    
32   Adith Balamurugan   Plano, TX 
Round of 16
 D. Tcheng  
  
 D. Tye  
 6-3; 6-3 
 N. Sarich  
 6-0; 6-1 
 C. Sager  
 Def (ns) 
 T. Sporisky  
  
 D. Nathani  
 6-2; 6-2 
 M. Gola  
 6-2; 6-4 
 C. McDonald  
 6-3; 6-2 
 J. Buckner  
 6-1; 7-6 
 M. McDowell  
 6-3; 6-1 
 C. Henson  
 6-1; 6-1 
 T. Pence  
  
 M. Shorrock  
 6-1; 6-3 
 D. Tcheng  
  
 T. Davis  
 7-6; 6-4 
 A. Balamurugan  
  
Quarterfinals
 D. Tcheng  
 6-3; 6-1 
 N. Sarich  
 7-5; 6-2 
 D. Nathani  
 6-3; 6-3 
 M. Gola  
 6-4; 6-2 
 M. McDowell  
 6-2; 6-3 
 T. Pence  
 3-6; 6-3; 10-8 
 M. Shorrock  
 6-1; 5-7; 10-4 
 A. Balamurugan  
 6-3; 7-6 
Semifinals
 N. Sarich  
 6-2; 6-1 
 D. Nathani  
 6-4; 6-1 
 T. Pence  
 6-1; 6-4 
 A. Balamurugan  
 7-5; 6-2 
Finals
 N. Sarich  
 6-4; 6-1; 6-0Ret (inj) 
 N. Sarich 
 6-3; 6-4 
 T. Pence  
 6-4; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative