Seminole Co. Fall Sectional BG14,G16
   Girls' 16 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Star Makarome   Wesley Chapel, FL 
 Emma Petersen   Pinecrest, FL 
 Elizabeth Norman   Sarasota, FL 
 Mackenzy Middlebrooks   Fort Lauderdale, FL 
 M'balia. Bangoura   Bradenton, FL 
 Grace Korta   Lutz, FL 
 Sara Kelly   Naples, FL 
 Alexandra Lee   Orlando, FL 
 Jaclyn Switkes   Ponte Vedra Beach, FL 
10   Julieta Dalmau   Coral Gables, FL 
11   Maria Brest   Weston, FL 
12   Mckenzie Barco   Jacksonville, FL 
13   Sara Swift   Vero Beach, FL 
14   Rachel Chong   Boca Raton, FL 
15   Lauren Hidalgo-Smith   Weston, FL 
16   Jeannez Daniel   Port Charlotte, FL 
17   Alexis Franco   Largo, FL 
18   Pierina Imparato   Sunrise, FL 
19   Courtney Hebard   Lutz, FL 
20   Erica Susi   Vero Beach, FL 
21   Jeannie Lozowski   Port Saint Lucie, FL 
22   Daniela Lopez   Miami, FL 
23   Daniela Nasser   Tampa, FL 
24   Adriana Reami   Miami, FL 
25   Danielle Obolevitch   Sunny Isles Beach, FL 
26   Karly Hammond   Boca Raton, FL 
27   Sarah Swiderski   Wesley Chapel, FL 
28   Rebecca Morse   Fort Myers, FL 
29   Katie Sidor   Rockledge, FL 
30   Kenya Williams   Lauderhill, FL 
31   Sarah Dreyfuss   North Miami Beach, FL 
32   Rachel Rohrabacher   Tampa, FL 
Round of 16
 S. Makarome  
 6-0; 6-1 
 M. Middlebrooks  
 6-4; 6-4 
 M. Bangoura  
 6-3; 6-0 
 A. Lee  
 6-4; 6-3 
 J. Switkes  
 6-2; 6-3 
 M. Barco  
 6-1; 6-1 
 S. Swift  
 6-1; 5-7; 6-4 
 J. Daniel  
 6-1; 7-5 
 A. Franco  
 6-0; 6-0 
 E. Susi  
 6-2; 6-2 
 J. Lozowski  
 6-3; 6-4 
 A. Reami  
 6-0; 6-1 
 K. Hammond  
 6-3; 6-0 
 S. Swiderski  
 6-3; 6-1 
 K. Sidor  
 4-1Ret (inj) 
 R. Rohrabacher  
 6-2; 6-2 
Quarterfinals
 S. Makarome  
 6-4; 7-5 
 A. Lee  
 6-3; 7-6(1) 
 J. Switkes  
 6-0; 6-0 
 J. Daniel  
 6-1; 6-3 
 A. Franco  
 6-2; 6-2 
 A. Reami  
 6-4; 7-6(2) 
 S. Swiderski  
 2-6; 6-0; 6-2 
 R. Rohrabacher  
 6-2; 6-4 
Semifinals
 S. Makarome  
 6-0; 6-1 
 J. Switkes  
 6-2; 2-6; 7-6(6) 
 A. Franco  
 6-2; 6-2 
 R. Rohrabacher  
 6-2; 6-1 
Finals
 S. Makarome  
 6-2; 6-0 
 S. Makarome 
 6-1; 6-0 
 A. Franco  
 7-5; 3-6; 6-2 

 J. Switkes  
  
 R. Rohrabacher  
  

 R. Rohrabacher 
 7-5; 6-3 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative