Fall Classic Super Series L6
   Boys' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Antonio Mora   Coconut Grove, FL 
 Bye    
 Ryan Hellinger   Miami, FL 
 Matthew Luna   Aventura, FL 
 Graham Conron   Cortez, FL 
 Bye    
 Lorenzo Lorusso   Miami, FL 
 Lorenzo Guidi   Sunny Isles Beach, FL 
 Aaron Tiktin   Miami, FL 
10   Bye    
11   Jose Disotuar   Miami, FL 
12   Felipe Hidalgo   Medley, FL 
13   William Culbertson   Coral Gables, FL 
14   Max Motlagh   Richardson, TX 
15   Fabrizio Alcobe-Garibay   Chatham, NJ 
16   Jack Lee   Coral Gables, FL 
17   Andres Garcia   Miami, FL 
18   Matija Spasic   Cutler Bay, FL 
19   Omar Zarif   Miami Beach, FL 
20   Nicolas Ramirez   Miami, FL 
21   Mark Fedotovskiy   Bal Harbour, FL 
22   Dimitriy Chesnov   Coral Gables, FL 
23   Bye    
24   Ethan Eckhard   Lakewood Ranch, FL 
25   Bryce Todd   Cutler Bay, FL 
26   Nicholas Mora   Miami Shores, FL 
27   Bye    
28   Daniel Martinez   Coral Gables, FL 
29   Maxim Krapivin   Miami, FL 
30   Eugene Clur   Pembroke Pines, FL 
31   Bye    
32   Philippe Nino   Naples, FL 
Round of 16
 A. Mora  
  
 R. Hellinger  
 6-4; 6-4 
 G. Conron  
  
 L. Guidi  
 6-2; 6-2 
 A. Tiktin  
  
 F. Hidalgo  
 6-2; 6-3 
 M. Motlagh  
 6-0; 7-5 
 J. Lee  
 6-1; 6-0 
 M. Spasic  
 6-2; 6-3 
 O. Zarif  
 6-4; 6-2 
 M. Fedotovskiy  
 7-6(5); 6-3 
 E. Eckhard  
  
 N. Mora  
 6-3; 6-1 
 D. Martinez  
  
 M. Krapivin  
 6-4; 6-2 
 P. Nino  
  
Quarterfinals
 A. Mora  
 6-0; 6-2 
 L. Guidi  
 7-6(2); 6-3 
 A. Tiktin  
 6-4; 2-6; 11-9 
 M. Motlagh  
 6-2; 7-6(0) 
 M. Spasic  
 6-3; 6-2 
 E. Eckhard  
 5-7; 6-2; 10-5 
 D. Martinez  
 6-0; 6-0 
 P. Nino  
 6-1; 6-0 
Semifinals
 A. Mora  
 6-2; 6-3 
 M. Motlagh  
 6-3; 4-6; 10-8 
 M. Spasic  
 6-2; 6-3 
 P. Nino  
 6-3; 6-4 
Finals
 A. Mora  
 6-4; 6-3 
 A. Mora 
 7-5; 6-3 
 M. Spasic  
 Wo (emerg) 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative