Waco Reg. TC SCMZ BG14-12
   Boys' 14 Singles - B - Final Rounds   

Round of 32
 Pieter Jon Cabato   Pearland, TX 
 Bye    
 Jian Basravi   Austin, TX 
 Tanner Putnam   Colleyville, TX 
 Diego Cattaneo   Katy, TX 
 Luke Kline   Cypress, TX 
 Brandon Marks   Houston, TX 
 Eric Youngmin Lee   Plano, TX 
 Max Motlagh   Richardson, TX 
10   Bye    
11   Nicklas Oberg   Plano, TX 
12   Anderson Kopp   Houston, TX 
13   Davis Stewart   Amarillo, TX 
14   Chase McDaniel   Highland Village, TX 
15   Kirby Hayes   Austin, TX 
16   Jonathan Martin   Plano, TX 
17   Justin Chen   Coppell, TX 
18   Maksim Bogdanovich   Bellaire, TX 
19   Bye    
20   Nathan Reekie   Sugar Land, TX 
21   Heriberto Franco Ramirez   San Antonio, TX 
22   Joaquin Delgado   McAllen, TX 
23   Bye    
24   Brock Lauer   Montgomery, TX 
25   Siddharth Kortikere   Longview, TX 
26   Jennings Inge   Austin, TX 
27   Jack Cohen   Austin, TX 
28   Vikas Deo   Carrollton, TX 
29   Callen Digiovanni   Southlake, TX 
30   Neil Mabee   Houston, TX 
31   Bye    
32   Kyle Brice   Katy, TX 
Round of 16
 P. Cabato  
  
 J. Basravi  
 7-6; 6-1 
 D. Cattaneo  
 6-0; 6-2 
 E. Lee  
 Wd (inj) 
 M. Motlagh  
  
 A. Kopp  
 6-1; 6-2 
 D. Stewart  
 Wd (emerg) 
 J. Martin  
 6-2; 6-3 
 M. Bogdanovich  
 6-4; 4-6; 1-0 
 N. Reekie  
  
 J. Delgado  
 2-6; 6-3; 1-0 
 B. Lauer  
  
 J. Inge  
 6-1; 7-5 
 J. Cohen  
 6-4; 6-2 
 N. Mabee  
 6-0; 6-0 
 K. Brice  
  
Quarterfinals
 J. Basravi  
 7-6; 6-1 
 D. Cattaneo  
 6-0; 6-2 
 M. Motlagh  
 6-1; 6-4 
 D. Stewart  
 6-1; 6-1 
 N. Reekie  
 6-2; 5-7; 1-0 
 J. Delgado  
 6-1; 7-6(4)) 
 J. Cohen  
 6-2; 6-2 
 N. Mabee  
 6-0; 6-4 
Semifinals
 J. Basravi  
 6-3; 6-2 
 D. Stewart  
 6-2; 6-1 
 N. Reekie  
 6-1; 6-3 
 N. Mabee  
 4-6; 6-2; 1-0 
Finals
 D. Stewart  
 6-1; 6-2 
 D. Stewart 
 6-4; 6-2 
 N. Mabee  
 6-1; 6-1 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative