Thanksgiving Challenger
   Boys' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Ravi Sharma   Cottonwood Heights, UT 
 Bye    
 Connor Burke   Park City, UT 
 Ethan Campbell   Centerville, UT 
 Ryan Kasparian   Bountiful, UT 
 Alex Hall   Ogden, UT 
 Isaac Watts   Holladay, UT 
 Nathan Balls   South Jordan, UT 
 Jake Nilson   Draper, UT 
10   Matt Warren   Lehi, UT 
11   Dallin Walker   Midway, UT 
12   Cole Lee   Park City, UT 
13   Bridger Turner    
14   Nathan Austin   Provo, UT 
15   Ethan Barlow   Kaysville, UT 
16   Ben Pearson   Sandy, UT 
17   Joseph Willes   Draper, UT 
18   Jameson Bitton   Highland, UT 
19   Ian McCarty   Murray, UT 
20   Matthew Webb   Kaysville, UT 
21   Tosser Christensen   Ogden, UT 
22   Tanner O'Brien   Orem, UT 
23   Tanner Kendrick   Highland, UT 
24   Alan Nichols   Heber City, UT 
25   Benjamin Agrelius   Draper, UT 
26   Robet Song   Kaysville, UT 
27   Spencer Cahoon   Highland, UT 
28   Colin Greer   Sandy, UT 
29   Driggs Walker   Midway, UT 
30   Braydon Barlow   Kaysville, UT 
31   Bye    
32   William Corbett   Salt Lake City, UT 
Round of 16
 R. Sharma  
  
 C. Burke  
 1-6; 6-3; 6-2 
 A. Hall  
 6-3; 6-3 
 N. Balls  
 6-4; 6-3 
 M. Warren  
 6-0; 6-1 
 C. Lee  
 3-6; 6-4; 6-3 
 N. Austin  
 6-1; 6-0 
 E. Barlow  
 7-5; 6-2 
 J. Willes  
 6-1; 6-0 
 I. McCarty  
 6-1; 6-0 
 T. O'Brien  
 6-4; 6-1 
 T. Kendrick  
 6-1; 6-1 
 R. Song  
 6-2; 6-2 
 C. Greer  
 6-3; 6-2 
 B. Barlow  
 6-4; 6-0 
 W. Corbett  
  
Quarterfinals
 C. Burke  
 6-0; 6-0 
 N. Balls  
 6-1; 4-6; 6-4 
 M. Warren  
 3-6; 6-3; 6-4 
 N. Austin  
 6-3; 6-2 
 I. McCarty  
 6-1; 6-3 
 T. O'Brien  
 7-5; 6-3 
 R. Song  
 6-2; 6-2 
 W. Corbett  
 7-5; 6-0 
Semifinals
 C. Burke  
 6-1; 6-4 
 N. Austin  
 6-3; 6-1 
 T. O'Brien  
 6-2; 6-1 
 W. Corbett  
 7-5; 6-0 
Finals
 C. Burke  
 6-3; 6-1 
 T. O'Brien 
 6-4; 6-1 
 T. O'Brien  
 6-4; 1-6; 6-2 

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative