Skyline S&H Winter Series #1
   Latest Results   


  Boys' 10 Singlesback to top   
  F    Anthony Assaf d. Alex Chung   2-4; 4-3; 10-7
  SF    Anthony Assaf d. Anshul Rangwani   3-4; 4-2; 10-6
  SF    Alex Chung d. Colin Owen   2-4; 4-3; 13-11

West Draw:
  F    Jack Schulz d. Asher Willenborg   4-3; 4-1
  SF    Asher Willenborg d. Bhuvan Sai Maddi   4-1; 4-0
  SF    Jack Schulz d. Nairith Kalale   4-2; 4-3

North Draw:
  SF    Brandon Winegarden d. Brenner Levin   4-1; 4-2
  SF    Franko Coleman d. Ibrahim Khan   4-3; 0-4; 12-10

Northwest Draw:
  SF    Anish Kalyan d. Jaxon Brown   4-1; 4-3
  SF    Andrew Roth-Roffy d. Arjun Prabhakar   4-0; 4-0

Northeast Draw:
  SF    Luke Owen d. Samson Annavarapu   Def (ad)
  SF    Ty Brown d. Daniel Smith   4-1; 2-4; 10-7

Southwest Draw:
  SF    Joseph Meaza d. Luca Bonfigli  
  SF    Jason Berdia d. Abiel Meaza   4-3; 2-4; 10-4

All Boys' 10 Singles Matches
 
  Boys' 14 Singlesback to top   
  F    Samuel Safdari d. Jason Kwak   6-2; 6-3
  SF    Samuel Safdari d. Francis Dragulet   4-6; 6-3; 10-4
  SF    Jason Kwak d. Pasquale Procaccino   6-3; 1-6; 10-3

Consolation:
  F    Kyle Truong d. Nicholas Frankenberg   4-1; 4-1
  SF    Nicholas Frankenberg d. Pablo Morantes   4-1; 4-1
  SF    Kyle Truong d. Gabriel Spira   4-0; 4-0

All Boys' 14 Singles Matches
 
  Boys' 18 Singlesback to top   
  F    Anmol Sandhu d. Andrew Curtis   3-6; 6-4; 10-8
  SF    Andrew Curtis d. Teddy Campos   6-2; 2-6; 10-4
  SF    Anmol Sandhu d. Kevin Wan   6-4; 7-6(9)

Consolation:
  F    Jeffrey Li d. Kevin Shen   8-6
  SF    Kevin Shen d. Joshua Melnyk   8-1
  SF    Jeffrey Li d. William Craun   8-6

All Boys' 18 Singles Matches
 
  Girls' 10 Singlesback to top   
  F    Ekaterina Sapoznikova d. Eda Mjekiqi   4-2; 4-1
  SF    Eda Mjekiqi d. Madeline Willenborg   4-0; 4-1
  SF    Ekaterina Sapoznikova d. Caela Chappell   4-2; 4-0

West Draw:
  F    Sema Salmon d. Grace Truong   4-2; 3-4; 7-2
  SF    Grace Truong d. Mackenzie Evans   Ret (ill)
  SF    Sema Salmon d. Annabelle Lee   4-0; 4-0

North Draw:
  F    Jordan Grayson d. Yara Alhogbani   6-4; 6-4
  SF    Jordan Grayson d. Olivia Bandini   1-4; 4-1; 7-5
  SF    Yara Alhogbani d. Sophia Bandini   4-2; 4-0

Northwest Draw:
  F    Olivia Bandini d. Sophia Bandini   2-4; 4-1; 7-3

Northeast Draw:
  F    Madeline Willenborg d. Caela Chappell   4-0; 4-0

Southwest Draw:
  F    Annabelle Lee d. Mackenzie Evans   Ret (ill)

All Girls' 10 Singles Matches
 
  Girls' 14 Singlesback to top   
  F    Lauryn Wu d. Kathryn Thomas   6-1; 6-3
  SF    Lauryn Wu d. Marie Berthiaux   6-0; 6-0
  SF    Kathryn Thomas d. Ashleen Lee   7-5; 6-3

Consolation:
  F    Jessica Le Mair d. Elena Calderone   4-0; 4-1
  SF    Jessica Le Mair d. Camille Shen   4-3(6); 4-1
  SF    Elena Calderone d. Gabriela Cifuentes   Ret (ill)

All Girls' 14 Singles Matches
 
  Girls' 18 Singlesback to top   
  R1    Cierra Plummer d. Jenna Sweet   6-0; 6-1
  R1    Irene Lu d. Cierra Plummer   3-6; 7-6(1); 10-7
  R1    Irene Lu d. Jenna Sweet   6-0; 6-0

All Girls' 18 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on November 26, 2012 at 10:12 AM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative