Austin Jr. CMZ
   Boys' 16 Singles - Blue - Final Rounds   

Round of 32
 Isaac Childs   Round Rock, TX 
 Bye    
 Cole Huffman   San Antonio, TX 
 Grant Jones   Lakeway, TX 
 Chad Wampler   Hewitt, TX 
 Dexter Gutierrez   Houston, TX 
 Matthew Barnes   San Antonio, TX 
 Clayton Neider   Plano, TX 
 Jake Flowers   Fair Oaks Ranch, TX 
10   Bye    
11   Thomas Carrier   Dallas, TX 
12   Jonathan Zhang   Austin, TX 
13   Cameron Sanson   Tyler, TX 
14   Richard Green   Trophy Club, TX 
15   Andrew Laycock   Austin, TX 
16   Warren Abaoag   Houston, TX 
17   A. Sole   Austin, TX 
18   William Sharpe   New Braunfels, TX 
19   Benjamin Snowden   Cypress, TX 
20   Marshall Sereno   Sugar Land, TX 
21   James Jaraczewski   Trophy Club, TX 
22   Ford Cunningham   League City, TX 
23   Bye    
24   Peyton Giles   Cypress, TX 
25   Bruno Rojas   Carrollton, TX 
26   James Wellington   Rowlett, TX 
27   Bye    
28   Jorge Ramirez   Katy, TX 
29   Nick Senko   Allen, TX 
30   Bye    
31   Josef Winkler   Lewisville, TX 
32   Mark Hainey   Plano, TX 
Round of 16
 I. Childs  
  
 C. Huffman  
 6-1; 6-1 
 C. Wampler  
 6-0; 6-1 
 M. Barnes  
 Wd (emerg) 
 J. Flowers  
  
 J. Zhang  
 Wd (inj) 
 R. Green  
 6-4; 6-4 
 W. Abaoag  
 Wd (emerg) 
 A. Sole  
 Def (ns) 
 B. Snowden  
 Wd (ill) 
 F. Cunningham  
 Wd (inj) 
 P. Giles  
  
 J. Wellington  
 6-1; 6-3 
 J. Ramirez  
  
 N. Senko  
  
 J. Winkler  
 Wd (inj) 
Quarterfinals
 I. Childs  
 6-2; 6-4 
 C. Wampler  
 Def (ns) 
 J. Flowers  
 6-1; 6-0 
 W. Abaoag  
 7-6(5); 7-5 
 B. Snowden  
 6-1; 6-3 
 P. Giles  
 6-3; 6-1 
 J. Wellington  
 6-2; 7-6 
 J. Winkler  
 6-3; 1-6; 1-0 
Semifinals
 I. Childs  
 6-0; 6-4 
 J. Flowers  
 6-4; 6-1 
 P. Giles  
 6-3; 6-2 
 J. Wellington  
 6-3; 7-6 
Finals
 I. Childs  
 6-2; 6-3 
 J. Wellington 
 2-6; 6-3; 6-4 
 J. Wellington  
 3-6; 6-2; 6-3 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative