USTA Midwest Section L3 West Chmps.
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 10 Singles   
  F    Eric Perkowski d. Bobby Pesch   6-4; 6-2
  SF    Bobby Pesch d. Tyler Bowers   6-0; 6-0
  SF    Eric Perkowski d. Michael Choi   6-0; 6-2
  QF    Bobby Pesch d. Grant Durham   6-4; 6-4
  QF    Tyler Bowers d. Ridley Aranda   6-3; 6-0
  QF    Michael Choi d. Christopher Smith   6-1; 6-0
  QF    Eric Perkowski d. Jonah Wronski   6-0; 6-2
  16    Grant Durham d. Graham Hadesman   6-0; 6-0
  16    Bobby Pesch d. Elliott Dam   6-1; 6-0
  16    Tyler Bowers d. Reed Scullen   6-1; 6-0
  16    Ridley Aranda d. Matthew Conta   6-1; 7-6(3)
  16    Christopher Smith d. Matthew Peppel   6-0; 6-0
  16    Michael Choi d. Charlie Chernawsky   6-1; 6-0
  16    Jonah Wronski d. Connor Nagela   6-4; 6-3
  16    Eric Perkowski d. Christopher Park   6-0; 6-0
  32    Graham Hadesman d. Arjun Krishnan   6-2; 7-6(2)
  32    Bobby Pesch d. Noah Viste   6-0; 6-1
  32    Elliott Dam d. Owen Kendler   6-1; 6-1
  32    Reed Scullen d. Bruno Naddell   7-5; 6-3
  32    Matthew Conta d. Paul Choi   6-4; 6-2
  32    Matthew Peppel d. Ryan Zheng   6-3; 7-6(0)
  32    Charlie Chernawsky d. Zachary Leffel   6-0; 6-0
  32    Jonah Wronski d. Lexian Andrushko   6-0; 6-0
  32    Connor Nagela d. Leopold Naddell   6-2; 6-4
  32    Christopher Park d. Akhilesh Pandravada   6-0-6-3

West Draw:
  F    Arjun Krishnan d. Leopold Naddell   6-4; 6-3
  SF    Arjun Krishnan d. Bruno Naddell   6-1; 6-4
  SF    Leopold Naddell d. Ryan Zheng   6-2; 6-2
  QF    Arjun Krishnan d. Noah Viste   7-6(3); 6-3
  QF    Bruno Naddell d. Paul Choi   6-2; 1-0Ret (emerg)
  QF    Ryan Zheng d. Zachary Leffel   6-1; 6-4
  QF    Leopold Naddell d. Akhilesh Pandravada   6-0; 6-4
  R1    Noah Viste d. Owen Kendler   6-2; 6-3
  R1    Leopold Naddell d. Lexian Andrushko   6-2; 6-1

North Draw:
  F    Connor Nagela d. Reed Scullen   6-1; 4-6; 1-0(10-4)
  SF    Reed Scullen d. Elliott Dam   6-4; 6-4
  SF    Connor Nagela d. Charlie Chernawsky   4-6; 7-6(5); 1-0(12-10)
  QF    Elliott Dam d. Graham Hadesman   6-2; 6-0
  QF    Reed Scullen d. Matthew Conta   6-3; 6-2
  QF    Charlie Chernawsky d. Matthew Peppel   6-4; 6-4
  QF    Connor Nagela d. Christopher Park   7-5; 6-2

South Draw:
  F    Owen Kendler d. Lexian Andrushko   6-1; 6-0

Northwest Draw:
  F    Matthew Conta d. Matthew Peppel   6-1; 6-0
  SF    Matthew Conta d. Graham Hadesman   6-2; 6-0
  SF    Matthew Peppel d. Christopher Park   6-1; 6-2

Northeast Draw:
  F    Grant Durham d. Jonah Wronski   6-4; 6-3
  SF    Grant Durham d. Ridley Aranda   4-6; 6-1; 1-0(10-8)
  SF    Jonah Wronski d. Christopher Smith   6-2; 6-4

Southwest Draw:
  F    Paul Choi d. Akhilesh Pandravada   6-0; 6-0
  SF    Paul Choi d. Noah Viste   6-3; 6-2
  SF    Akhilesh Pandravada d. Zachary Leffel   6-2; 1-6; 1-0(10-3)


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on December 30, 2012 at 9:26 AM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative