Key Biscayne Jr. Challenge L7
   Boys' 14 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Daniel Martinez   Coral Gables, FL 
 Bye    
 Gabriel Bonassi   Doral, FL 
 Enrique Urdaneta   Key Biscayne, FL 
 Sebastian Felder   Boca Raton, FL 
 Francisco Marcos   Key Biscayne, FL 
 Juan Lopez   Miami, FL 
 Luca Lacharlotte   Miami Beach, FL 
 Ryan Hellinger   Miami, FL 
10   Armando Brito   Miami, FL 
11   Danny Zelmanovich   Delray Beach, FL 
12   Jonathan Blake   Miami, FL 
13   Tomas Kuskunov   Miami Beach, FL 
14   Michael Mendez   Deerfield Beach, FL 
15   Cristian Soto   Aventura, FL 
16   Artem Shekhmametiev   Miami Beach, FL 
17   Fabrizio Alcobe-Garibay   Chatham, NJ 
18   Daniel Krulig   Coral Gables, FL 
19   Rafael Varela   Miami, FL 
20   Daniel Martens   Miami, FL 
21   Manuel Cadavid   Miami, FL 
22   Anastasi Lavdas   Miami, FL 
23   Bye    
24   William Culbertson   Coral Gables, FL 
25   Joshua Stotzky   Coral Gables, FL 
26   Alex Torres   Miami, FL 
27   Sebastian Welch   Key Biscayne, FL 
28   Peter Anderson   Miami Gardens, FL 
29   Bernardo Neuman   Weston, FL 
30   Enrique Valido   Miami, FL 
31   Bye    
32   Jabari Cole   Coral Springs, FL 
Round of 16
 D. Martinez  
  
 G. Bonassi  
 8-0 
 S. Felder  
 8-1 
 L. Lacharlotte  
 8-4 
 R. Hellinger  
 8-0 
 J. Blake  
 8-1 
 T. Kuskunov  
 8-0 
 A. Shekhmametiev  
 8-3 
 D. Krulig  
 8-0 
 D. Martens  
 8-0 
 A. Lavdas  
 8-6 
 W. Culbertson  
  
 A. Torres  
 8-0 
 S. Welch  
 8-3 
 B. Neuman  
 8-1 
 J. Cole  
  
Quarterfinals
 D. Martinez  
 8-3 
 S. Felder  
 8-2 
 R. Hellinger  
 8-0 
 T. Kuskunov  
 8-0 
 D. Martens  
 8-2 
 W. Culbertson  
 8-1 
 S. Welch  
 8-3 
 J. Cole  
 8-3 
Semifinals
 S. Felder  
 Wo (ill) 
 R. Hellinger  
 8-1 
 D. Martens  
 8-3 
 S. Welch  
 8-2 
Finals
 S. Felder  
 8-1 
 S. Welch 
 7-6; 6-3 
 S. Welch  
 8-6 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative