L1 Sportime Schenectady Eastern Des. Clo
   Girls' 16 Singles Main Draw - Final Rounds   

Round of 32
 Kylie Wilcox   Greenwich, CT 
 Ann Phillips   Niskayuna, NY 
 Taylor Cosme   New Hyde Park, NY 
 Christina Puccinelli   New York, NY 
 Madison Battaglia   Cold Spring Harbor, NY 
 Sophia Moeller   Tuckahoe, NY 
 Isis Gill   Brooklyn, NY 
 Jessie Cruz   New Rochelle, NY 
 Gaby Pollner   White Plains, NY 
10   Stephanie Schrage   Millburn, NJ 
11   Jillian Auteri   Staten Island, NY 
12   Ariel Haber   Wallkill, NY 
13   Bridget Harding   Northport, NY 
14   Tamara Comins   Pittsford, NY 
15   Alexa Graham   Garden City, NY 
16   Claire Schmitz   Scotia, NY 
17   Elaine Vernoff   Livingston, NJ 
18   Tomo Iwasaki   Scarsdale, NY 
19   Stefani Lineva   Middle Village, NY 
20   Sabrina Barisano   Yonkers, NY 
21   Mia Fallati   Loudonville, NY 
22   Olivia Podsiebierski   Linden, NJ 
23   Christina Sisti   Mount Vernon, NY 
24   Elizabeth Tsvetkov   Brooklyn, NY 
25   Sophia He   Poughkeepsie, NY 
26   Alexandra Koniaev   Forest Hills, NY 
27   Gillian Perrotta   Scarsdale, NY 
28   Anna Ulyashchenko   Brooklyn, NY 
29   Alexandra Sabe   Rye, NY 
30   Lauren Fishbein   Livingston, NJ 
31   Krishna Patel   Mendham, NJ 
32   Sabrina Xiong   Fresh Meadows, NY 
Round of 16
 K. Wilcox  
 6-2; 6-0 
 T. Cosme  
 6-3; 6-1 
 M. Battaglia  
 6-0; 6-0 
 J. Cruz  
 6-3; 6-2 
 G. Pollner  
 7-6; 6-4 
 A. Haber  
 6-1; 4-6; 6-2 
 B. Harding  
 6-3; 6-2 
 A. Graham  
 6-0; 6-1 
 T. Iwasaki  
 6-2; 2-6; 7-5 
 S. Lineva  
 6-3; 6-3 
 O. Podsiebierski  
 6-1; 6-1 
 E. Tsvetkov  
 6-1; 6-4 
 S. He  
 7-5; 6-2 
 A. Ulyashchenko  
 6-0; 6-0 
 L. Fishbein  
 6-1; 2-6; 7-5 
 S. Xiong  
 7-5; 6-1 
Quarterfinals
 K. Wilcox  
 6-7; 6-4; 6-2 
 M. Battaglia  
 7-5; 6-1 
 G. Pollner  
 6-3; 6-1 
 A. Graham  
 6-3; 6-2 
 S. Lineva  
 3-6; 6-3; 6-1 
 E. Tsvetkov  
 6-1; 6-1 
 A. Ulyashchenko  
 6-1; 6-0 
 S. Xiong  
 6-1; 6-1 
Semifinals
 K. Wilcox  
 6-7; 6-4; 6-4 
 A. Graham  
 6-2; 6-3 
 E. Tsvetkov  
 6-1; 6-4 
 A. Ulyashchenko  
 4-6; 7-6; 6-2 
Finals
 K. Wilcox  
 6-4; 7-5 
 E. Tsvetkov 
 6-4; 6-2 
 E. Tsvetkov  
 6-3; 7-5 

 A. Graham  
  
 A. Ulyashchenko  
  

 A. Graham 
 6-1; 6-0 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative