L1 Sportime Schenectady Eastern Des. Clo
   Boys' 16 Singles Main Draw - Final Rounds   

Round of 32
 Daniel Grunberger   Great Neck, NY 
 Christopher Auteri   Staten Island, NY 
 Evan Liberman   New York, NY 
 Brent Boleslav   Syracuse, NY 
 Oliver Sec   New York, NY 
 Jesse Levitin   Manhasset, NY 
 Edan Sossen   Oakland Gardens, NY 
 Bryant Born   Manhasset, NY 
 Michael Chen   Holmdel, NJ 
10   Travis Leaf   Dix Hills, NY 
11   Jeffrey Rodgers   Scotch Plains, NJ 
12   Palmer Clare   North Bellmore, NY 
13   Matthew Gamble   Webster, NY 
14   Jimmy Purdy   Bronxville, NY 
15   Ananth Raghavan   New York, NY 
16   Jack Turchetta   Pound Ridge, NY 
17   Jack Haroche   New York, NY 
18   Gal Sossen   Oakland Gardens, NY 
19   Grant Urken   Purchase, NY 
20   Julian Rozenstein   Morganville, NJ 
21   Gabe Tishman   Bedford, NY 
22   Marcus Smith   Little Neck, NY 
23   Tyler Schick   Short Hills, NJ 
24   Alexander Lebedev   Island Park, NY 
25   Connor Lin   Williamsville, NY 
26   Felipe Osses-Konig   Rego Park, NY 
27   Eric Wagner   Roslyn Hts, NY 
28   Victor Miglo   Kew Gardens, NY 
29   Alex Samets   Ocean, NJ 
30   Jordan Benjamin   Fairport, NY 
31   William Trang   Staten Island, NY 
32   Kyle Mautner   Greenwich, CT 
Round of 16
 D. Grunberger  
 6-3; 6-3 
 B. Boleslav  
 6-3; 6-3 
 O. Sec  
 6-3; 6-4 
 B. Born  
 7-6; 6-0 
 M. Chen  
 6-2; 6-1 
 J. Rodgers  
 6-3; 6-7; 6-2 
 M. Gamble  
 6-1; 6-0 
 A. Raghavan  
 7-6; 6-3 
 G. Sossen  
 7-5; 6-4 
 J. Rozenstein  
 6-2; 6-3 
 G. Tishman  
 6-3; 7-5 
 A. Lebedev  
 6-2; 4-6; 6-4 
 F. Osses-Konig  
 6-1; 6-4 
 E. Wagner  
 5-7; 6-3; 6-4 
 J. Benjamin  
 6-0; 6-1 
 K. Mautner  
 6-0; 6-0 
Quarterfinals
 D. Grunberger  
 6-3; 6-1 
 O. Sec  
 6-2; 6-2 
 M. Chen  
 6-2; 6-2 
 M. Gamble  
 6-0; 6-1 
 J. Rozenstein  
 4-6; 6-2; 6-1 
 A. Lebedev  
 7-6; 6-4 
 F. Osses-Konig  
 7-5; 6-4 
 J. Benjamin  
 5-7; 6-4; 6-4 
Semifinals
 D. Grunberger  
 6-2; 6-0 
 M. Gamble  
 7-5; 6-1 
 A. Lebedev  
 6-2; 7-6 
 J. Benjamin  
 6-2; 6-2 
Finals
 M. Gamble  
 6-3; 3-6; 6-3 
 A. Lebedev 
 6-1; 6-4 
 A. Lebedev  
 7-6; 6-3 

 D. Grunberger  
  
 J. Benjamin  
  

 D. Grunberger 
 Wo (emerg) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative