USTA Regional Tourn. (Coral Gables)
   Girls' 16 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Gabrielle Schuck   Colorado Springs, CO 
 Marycaroline Meredith   Vestavia, AL 
 Tiffany Huber   West Bloomfield, MI 
 Tiffany Davis   Pembroke Pines, FL 
 Erica Susi   Vero Beach, FL 
 Pierina Imparato   Weston, FL 
 Isabella Krupa   Clermont, FL 
 Adriana Reami   Miami, FL 
 Rebecca Morse   Fort Myers, FL 
10   Taylor Russo   Parkland, FL 
11   Jane Wasserson   Washington Crossing, PA 
12   Julieta Dalmau   Coral Gables, FL 
13   Bridget Forster   Cleona, PA 
14   Daniela Lopez   Miami, FL 
15   Mackenzy Middlebrooks   Fort Lauderdale, FL 
16   Emma Petersen   Pinecrest, FL 
17   M'balia Bangoura   Bradenton, FL 
18   Katherine Wiley   Ft Lauderdale, FL 
19   Sara Swift   Vero Beach, FL 
20   Alexis Franco   Largo, FL 
21   Thandiwe Kangwa   Fort Myers, FL 
22   Jeannie Nash   Bloomfield, MI 
23   Jeannie Lozowski   Port Saint Lucie, FL 
24   Gaby Pollner   White Plains, NY 
25   Leyla Azaeva   Sunny Isles Beach, FL 
26   Erica Oosterhout   Tampa, FL 
27   Raksha Bode   Reunion, FL 
28   Sara Kelly   Naples, FL 
29   Lauren Hidalgo-Smith   Weston, FL 
30   Isabelle Boulais   Norcross, GA 
31   Sarah Dreyfuss   North Miami Beach, FL 
32   Jada Robinson   Reisterstown, MD 
Round of 16
 G. Schuck  
 6-7(5; 6-4; 6-4 
 T. Huber  
 6-1; 6-2 
 P. Imparato  
 6-4; 4-6; 6-3 
 A. Reami  
 6-3; 6-0 
 R. Morse  
 4-6; 6-2; 6-3 
 J. Wasserson  
 1-6; 6-4; 6-3 
 B. Forster  
 6-0; 6-0 
 E. Petersen  
 6-4; 6-4 
 M. Bangoura  
 6-1; 6-4 
 A. Franco  
 6-4; 7-5 
 T. Kangwa  
 6-3; 6-3 
 G. Pollner  
 6-2; 6-2 
 L. Azaeva  
 6-2; 4-6; 7-5 
 R. Bode  
 6-1; 3-6; 6-1 
 L. Hidalgo-Smith  
 3-6; 6-2; 6-3 
 S. Dreyfuss  
 6-2; 4-6; 6-4 
Quarterfinals
 T. Huber  
 6-0; 6-3 
 A. Reami  
 6-1; 4-6; 7-6(5) 
 R. Morse  
 6-1; 6-0 
 B. Forster  
 6-1; 7-5 
 M. Bangoura  
 6-2; 6-4 
 G. Pollner  
 7-6(4); 4-0Ret (inj) 
 L. Azaeva  
 6-2; 6-4 
 S. Dreyfuss  
 6-0; 6-2 
Semifinals
 T. Huber  
 6-3; 6-3 
 B. Forster  
 6-3; 2-6; 6-1 
 M. Bangoura  
 6-3; 6-2 
 L. Azaeva  
 6-2; 7-6(4) 
Finals
 B. Forster  
 6-0; 6-2 
 B. Forster 
 7-6(0); 6-3 
 L. Azaeva  
 6-1; 6-1 

 T. Huber  
  
 M. Bangoura  
  

 T. Huber 
 7-6(3); 6-7(3); 7-6(3) 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative