ITA BG14 Sweetheart Circuit
   Latest Results   


  Boys' 14 Singlesback to top   
  F    Kasper Smith d. Richter Jordaan   6-3; 6-2
  SF    Richter Jordaan d. Tom Melville   3-6; 6-2; 10-5
  SF    Kasper Smith d. Jack Moldenhauer   6-1; 6-1

West Draw:
  F    Nicholas Lorenz d. Carter Harrington   6-0; 6-2
  SF    Carter Harrington d. Jackson Johar   6-3Ret (ill)
  SF    Nicholas Lorenz d. Frederick Edwards   6-1; 6-0

North Draw:
  F    Joshua King d. Mitchell Johnson   7-5; 6-4
  SF    Joshua King d. Zachary Tuvida   6-3; 6-1
  SF    Mitchell Johnson d. Brigham Andrus   6-2; 7-5

South Draw:
  F    Patrick Seby d. Stefan Orton-Urbina   6-1; 7-5
  SF    Stefan Orton-Urbina d. Ram Vuppala   6-3; 6-3
  SF    Patrick Seby d. Sam Hafen   7-5; 1-6; 10-4

Northwest Draw:
  F    Jesse Haas d. Gabriel Pagat   6-1; 6-4
  SF    Gabriel Pagat d. Erin Norwood   Def (ns)
  SF    Jesse Haas d. Vinay Merchant   6-4; 6-0

Northeast Draw:
  F    Ben Antonsen d. Kai Smith   6-1; 6-2
  SF    Kai Smith d. Aaron Weil   6-3; 6-3
  SF    Ben Antonsen d. Charlie Franks   6-3; 6-1

Southwest Draw:
  F    David Kijak d. Tom Hudson   6-4; 7-5
  SF    Tom Hudson d. Illijah Bailey   6-2; 5-7; 10-8
  SF    David Kijak d. McCulloh Mease   3-6; 7-5; 10-5

Southeast Draw:
  SF    Joseph Cooke d. Nicolas Savignano   Wo (ill)

All Boys' 14 Singles Matches
 
  Girls' 14 Singlesback to top   
  F    Madison Gallegos d. Eliza Hafen   6-1; 6-0
  SF    Madison Gallegos d. Hannah Jones   6-0; 6-1
  SF    Eliza Hafen d. Alex Pessoa   2-6; 6-1; 10-7

West Draw:
  F    Sadie Moseley d. Tatum Burger   6-3; 3-6; 10-8
  SF    Tatum Burger d. Bailey Koronich   6-0; 6-1
  SF    Sadie Moseley d. Annaliese County   5-7; 6-3; 10-3

North Draw:
  F    Shawnea Pagat d. Annika Bassey   6-1; 6-0
  SF    Annika Bassey d. Sabrina Longson   6-1; 6-1
  SF    Shawnea Pagat d. Madison Wolfe   6-1; 6-4

South Draw:
  F    Seraphin Castelino d. Darby Warburton   Def (ns)
  SF    Darby Warburton d. Allison Snyder   6-1; 6-0
  SF    Seraphin Castelino d. McKenna Lloyd   6-0; 6-0

Northwest Draw:
  F    Emily Strande d. Sidnee Lavatai   Def (ns)
  SF    Emily Strande d. Sara Schoenbeck   Def (ns)
  SF    Sidnee Lavatai d. Natalie Bronsdon   6-4; 6-0

Northeast Draw:
  F    Casey Zhong d. Anshika Singh   6-4; 7-6(7-4)
  SF    Anshika Singh d. Margot Shea   6-1; 6-1
  SF    Casey Zhong d. Morgan Hall   6-3; 7-6(9)

Southwest Draw:
  F    Maeve Kearney d. Ky Ecton   6-1; 6-2
  SF    Ky Ecton d. Allison Murphy   6-1; 6-0
  SF    Maeve Kearney d. Katie Foley   7-5; 6-2

Southeast Draw:
  F    Kylie Schwalbe d. Savannah Mease   6-4; -1(10-8
  SF    Savannah Mease d. Avery Blackmon   6-1; 6-1
  SF    Kylie Schwalbe d. Julia Pentz   Def (ns)

All Girls' 14 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on February 19, 2013 at 5:24 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative