ITA BG12 Sweetheart Circuit
   Latest Results   


  Boys' 12 Singlesback to top   
  F    Michael Pasimio d. Michael Andre   7-5; 6-1
  SF    Michael Pasimio d. Michael Safbom   6-2; 6-4
  SF    Michael Andre d. Artem Iermolov   6-0; 4-6; 6-2

West Draw:
  F    Chase Kasday d. Teague Burger   6-3; 7-5
  SF    Chase Kasday d. Isaac Smith   7-6(6); 1-6; 6-2
  SF    Teague Burger d. Tegan Hartman   6-4; 7-5

North Draw:
  F    Andre Williams d. Kyler Hartman   3-6; 6-3; 6-2
  SF    Andre Williams d. Tyler Wells   6-0; 6-0
  SF    Kyler Hartman d. Wally Thayne   Def (ns)

South Draw:
  F    Holden Iverson d. Logan Wells   3-6; 6-4; 6-3
  SF    Holden Iverson d. Mikel Sanchez-duPont   6-3; 6-3
  SF    Logan Wells d. Benjamin Cooper   6-1; 3-6; 6-3

Northwest Draw:
  F    Jakob Kempema d. Blake Kasday   2-6; 6-1Ret (ill)
  SF    Jakob Kempema d. Jesse Howard   6-1; 6-0
  SF    Blake Kasday d. Rua Elmore   6-0; 6-0

Northeast Draw:
  F    Ognjen Zekanovic d. Ryan Neale   6-1; 6-2
  SF    Ryan Neale d. Connor Robb-Wilcox   7-5; 7-6
  SF    Ognjen Zekanovic d. Redd Owen   6-2; 0-6; 6-4

Southwest Draw:
  F    Henry Hutton d. Peter Richards   7-6(4); 6-0
  SF    Peter Richards d. Stefan Balian   6-1; 5-7; 6-2
  SF    Henry Hutton d. Hardy Owen   1-6; 7-6(3); 7-5

Southeast Draw:
  F    Luke Pearson d. Jonah Kempema   6-0; 6-3

All Boys' 12 Singles Matches
 
  Girls' 12 Singlesback to top   
  F    Audrey Boch-Collins d. Naomi Cheong   6-3; 7-5
  SF    Audrey Boch-Collins d. Madison Moffatt   6-0; 6-0
  SF    Naomi Cheong d. Franny Shea   6-0; 6-1

West Draw:
  F    Kenadee Semenik d. Sarah Hamner   7-6(9); 3-6; 6-4
  SF    Kenadee Semenik d. Isabel Pan   6-4; 6-2
  SF    Sarah Hamner d. Emmie Moore   6-3; 6-7(5); 6-0

North Draw:
  F    Selena Williams d. Sara Alajbegovic   2-6; 6-4; 6-1
  SF    Sara Alajbegovic d. Olivia Panarella   6-0; 6-0
  SF    Selena Williams d. Olivia Teemant   6-0; 6-0

South Draw:
  F    Emily Untermeyer d. Elizabeth Lara   Def (ns)
  SF    Elizabeth Lara d. Elly Lloyd   6-3; 6-0
  SF    Emily Untermeyer d. Anna Findley   6-1; 6-4

Northwest Draw:
  F    Mackenzie Turley d. Jacque Dunyon   Wd (inj)
  SF    Mackenzie Turley d. Miranda Kawula   7-5; 7-5
  SF    Jacque Dunyon d. Angelique Friedrich   Wo (inj)

Northeast Draw:
  F    Elizabeth Harrison d. Erin Wilson   6-1; 6-0
  SF    Erin Wilson d. Daniela Aaron   6-3; 3-6; 6-1
  SF    Elizabeth Harrison d. Sicely Ferreira   7-5; 6-1

Southwest Draw:
  F    Anna Aaron d. Riley Turner   6-3; 6-1
  SF    Riley Turner d. Sara Blenkiron   6-2; 6-2
  SF    Anna Aaron d. Ava Bailey   6-1; 6-2

Southeast Draw:
  F    Madison Smith d. Joslin Seaberg   Def (ns)
  SF    Madison Smith d. Sophie Cantera   7-6(4); 6-4
  SF    Joslin Seaberg d. Katelyn Longson   6-0; 6-2

All Girls' 12 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on February 19, 2013 at 6:06 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative